Telegrami uudised (40/22): Bideni lunastus, Läänemetsa fopaa ja von der Leyeni vaikimine

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2022 kell 21:39Fotokollaaž: Telegram.ee + Kaja Kallase Twitter + World Medical Innovation Forum + whitehouse.gov + emarto / Getty Images + cottonbro / Pexels + squarefrog / pixabay + Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud uudised 2022. aasta 40. nädalast ehk ajavahemikust 3.-9. oktoober. Eesti peavoolumeedias pani pirni minister Läänemets, välismaal tegi ühe murrangulise otsuse Joe Biden.

 

Kaja Kallas, Ursula von der Leyen ja peavoolumeedia aga otsustasid põleva küsimuse asemel möödunud sajandist heietada. Vaata lähemalt:

 

1

https://www.err.ee/1608739336/laanemets-vene-voimud-viisid-ukrainlased-piiri-tagant-teadmata-kohta

https://epl.delfi.ee/artikkel/120078690/laanemets-eksis-vene-voimud-ei-viinud-ukraina-pogenikke-veoautodega-piirilt-minema

Siseminister Lauri Läänemets rääkis 5. oktoobril ERR-ile, et Venemaa on Eesti kagupiiri taha kogunenud Ukraina sõjapõgenikud kokku kogunud ja veoautodega kuhugi viinud. Piiril viibivad vabatahtlikud lükkasid aga Eesti siseministri jutu ümber: Vene võimud ei ole Ukraina põgenikke veoautodega minema viinud, vaid piirikontroll hakkas esmaspäeva õhtust jalgsi liikuvaid põgenikke lihtsalt kiiremini läbi laskma. Siseminister selgitas järgmisel päeval Päevalehele, et ta ainult oletas.

Huvitav, et selline oletamine kaalukal teemal väga ebastabiilses poliitilises olukorras ei viinud ministri tagasiastumiseni, sest ka väiksema asja eest on amet maha pandud.

 

https://www.err.ee/1608741859/biden-andis-armu-kanepi-omamises-suudimoistetule

USA president Joe Biden teatas 6. oktoobril, et annab armu tuhandetele inimestele, kes on varem föderaalseaduste alusel süüdi mõistetud kanepi omamises. Biden kutsus osariikide kubernere järgima föderaalvalitsuse eeskuju. “Meie ebaõnnestunud lähenemise tõttu on liiga paljude inimeste elu rikutud. On aeg need vead parandada,” teatas Biden.

Biden palus ka USA võimudel üle vaadata ka, kuidas kanepit föderaalseaduste alusel liigitatakse. Kanep kuulub praegu heroiiniga samasse kategooriasse.

Ka Eestil on tagumine aeg kanepiga seotud seadusandlus üle vaadata.

 

Jätkame Telegrami uudistega.

2

https://www.telegram.ee/eesti/uuring-usaldus-valitsuse-vastu-langes-ukraina-soja-eelsele-tasemele

Uuring: usaldus valitsuse vastu langes Ukraina sõja eelsele tasemele

Valitsust usaldavate elanike osakaal vähenes augustikuu 49 protsendilt septembris 45 protsendile, selgus riigikantselei tellitud üle-eestilisest küsitlusest.

Sisuliselt on usaldus valitsuse vastu nüüd samal tasemel, mis vahetult enne Ukraina sõja puhkemist, suvel tõusis valitsust usaldavate elanike osakaal 56 protsendini.

Kusjuures Kirde-Eesti elanikest usaldab valitsust vaid 26 protsenti…

 

3

https://www.telegram.ee/eesti/poordumine-peavoolu-ajakirjanike-poole-palun-esitage-von-der-leyenile-uks-kusimus

Pöördumine peavoolu ajakirjanike poole: palun esitage von der Leyenile üks küsimus

 

Esmaspäeval, 10. oktoobril külastas Eestit Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen ja kuna Telegram.ee-l ei lubata valitsuse pressikonverentsidel osaleda, saatsime mõned päevad enne peavoolumeedia ajakirjanikele palve esitada von der Leyenile üks küsimus:

PS. Küsimuse vastusest võiks olla huvitatud ka Kaja Kallas, kes koos teiste Balti riikide peaministritega tegi 28. aprillil 2022 von der Leyenile pöördumise, et pääseda koroona haripunktis tehtud vaktsiinitellimuste karmidest tingimustest. Salastatud tingimustega lepingu lõpetamine oleks kergenduseks ka meie inflatsioonist räsitud riigi eelarvele…

Paraku näis nii Eesti laiatarbemeedia, kui ka von der Leyeni ja Kallase enda jaoks olevat päeva tipp-sündmuseks see, et saadi koos külastada kunagist Kreenholmi tekstiilivabrikut. Nimelt olevat vabriku omanikust Ursula vanavanaisa omal ajal sinna tööle värvanud Kaja vanavanaisa.

https://epl.delfi.ee/artikkel/120080640/reportaaz-ursula-von-der-leyen-narvas-kreenholmi-oli-imeline-kulastada-sealt-on-parit-minu-lapsepolve-muinaslood

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/pfizeri-tegevjuht-loobus-eli-parlamendi-covid-19-erikomisjonile-tunnistuste-andmisest

Pfizeri tegevjuht loobus ELi parlamendi COVID-19 erikomisjonile tunnistuste andmisest

Pfizeri tegevjuht Albert Bourla on loobunud kohtumisest Euroopa Parlamendis, et anda tunnistusi COVID-19 erikomisjoni ees, kus temalt oodati vastuseid selle kohta, kuidas salajasi koroonavaktsiini kokkuleppeid sõlmiti.

Ehk siis nii von der Leyen kui ja Bourla hoiavad olulistele küsimustele vastamisest kõrvale ja tundub, et meedia laseb seda neil ka südamerahuga teha.

 

5

Nädal tõi kaasa ka kolm olulist uudist koroonavaktsiinide kohta.

https://www.telegram.ee/eesti/kui-kaua-vahendab-pfizeri-covid-19-vaktsiin-sperma-kvaliteeti

Kui kaua vähendab Pfizeri COVID-19 vaktsiin sperma kvaliteeti?

Teadusajakirjas Andrology avaldatud uuring näitas, et Pfizeri COVID-19 vaktsiin vähendab sperma kvaliteeti. See uuring kummutab Reutersi 15.12.21 avaldatud faktikontrolli väite, mille kohaselt pole mingeid tõendeid, et koroonavaktsiinid mõjutaksid meeste viljakust ning on ühtlasi üleskutse Eesti spermapankadele uurida muutusi spermas ja mõju sündimusele.

https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/kardioloog-covid-sustide-tegemine-tuleb-viivitamatult-peatada-kuna-need-pohjustavad-rohkem-kahju-kui-kasu

Varem koroonavaktsiine promonud kardioloog: COVID-süstide tegemine tuleb viivitamatult peatada

Peavoolumeedias agaralt vaktsiine reklaaminud kardioloog Aseem Malhotra avaldas hiljuti ajakirjas Journal of Insulin Resistance eelretsenseeritud teadusliku ülevaate, milles ta nõuab kõigi COVID-süstide viivitamatut peatamist, kuna praegused andmed näitavad, et need põhjustavad rohkem kahju kui kasu.

https://www.telegram.ee/maailm/florida-varske-uuring-mrna-covid-19-vaktsiinid-suurendavad-surmariski-eriti-noortel-meestel

Florida ülemarst: mRNA-COVID-19 vaktsiinid suurendavad noortel meestel surmariski

Florida osariigi ülemkirurg dr Joseph Ladapo andis 7. oktoobril Twitteris teada, et Florida tervishoiuministeeriumi värske analüüsi kohaselt võiks 18-39-aastaste meeste peale koroona mRNA-vaktsiinide kasutamise lõpetada, kuna need suurendavad südamepuudulikkusesse suremise riski.

Info tekitas USA-s suurt furoori ning Twitter isegi kustutas Ladapo postituse, kuid see ennistati kõrvulukustava tsensuurikriitika tõttu üsna pea.

Florida andmed kinnitavad varasemaid uuringuid, et mRNA-koroonavaktsiinid suurendavad oluliselt surma tõenäosust 28 päeva jooksul pärast COVID-19 vaktsineerimist. Teisisõnu: nad ei kaitse, vaid tapavad noori mehi, kellel poleks olnud peaaegu mingit ohtu surra SARS-CoV-2 nakatumise tõttu.

Nüüd jääb üle vaid küsida, et kui kaua ignoreerivad Covid-19 vaktsiinide kõigile sobivust küsimärgi alla seadvaid uuringuid Eesti arstid.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/videod-hiina-terroriseerib-oma-rahvast-endiselt-null-covidi-meetmega

Hiina terroriseerib oma rahvast endiselt null-Covidi meetmega

Hiina valitsus on jätkuvalt pühendunud oma null-Covidi poliitikale vaatamata suurele majanduskahjule ja avalikkuse kasvavale pahameelele seoses sulgemistega, mis surub inimesed kodudesse – paljudes piirkondades on keelatud käia isegi toidupoes ja tööl.

Isegi kui uskuda ametlikku viroloogiat, siis möödunud nädalal teatati Hiinas 2883 juhtumist ehk positiivsest PCR testist (mitte haigest inimesest) üle 25 provintsi peale. Miljardilise Hiina elanikkonnaga on need numbrid sama tühised kui ookeanis pissimine.

Mis on selle terrori eesmärk?

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt