Täna toimub Tallinnas Monsanto vastane meeleavaldus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. mai 2013 kell 10:03monsanto pilt

Täna, 25. mail toimub ülemaailmne biotehnoloogiafirma Monsanto ning geneetiliselt muundatud taimede leviku vastane meeleavaldus, mis leiab aset ka Tallinnas Vabaduse väljakul. Meeleavaldus algab kell 14 ning korraldajate sõnul on sinna oodatud kõik inimesed, “kes hoolivad sellest, mida nad söövad”.

 

Sarnased meeleavaldused toimuvad kodanikualgatuse korras vähemalt 40 riigis maailma riigis kõikides maailmajagudes. Meeleavalduste korraldajate väitel on biotehnoloogiaga tegelev suurfirma Monsanto teinud maailmas suurt lobitööd ning omab märkimisväärset mõju paljude riikide valitsuste otsuste langetamisele geneetiliselt muundatud taimede ja sellest valmistatud toiduga seonduvates küsimustes. Meeleavalduse eestvedajad on veendunud, et geneetiliselt muundatud organismide mõju looduskeskkonnale ja inimeste tervisele ei ole piisavalt põhjalikult uuritud.

Monsanto Company on rahvusvaheline agrokeemiale spetsialiseerunud biotehnoloogiaettevõte. Monsanto on maailma suurim glüfosaadi tootja ning turustab seda herbitsiidi Roundupi nime all. Monsanto on ka maailma suurim geneetiliselt muundatud seemnete tootja. Monsantol on üle maailma umbes 21 700 töötajat ja ettevõtte 2008. aasta käive oli 11,37 miljardit dollarit. Monsanto on pälvinud keskkonnaaktivistide ja -organisatsioonide kõrgendatud tähelepanu, kirjutab BNS.

Juba 1999. aastal hakkasid teadlased kahtlema GMO-de turvalisuses ja koostasid avaliku kirja, kuhu kirjutas alla 828 teadlast 84 eri riigist. Seal juhiti tähelepanu teemadele, mis on päevakorras siiani. Loe selle kohta täpsemalt Telegrami artiklist.

Tallinna meeleavalduse korraldaja Laur Raudsoo on Facebookis teada andnud, et kohale on kutsutud ka ETV, TV3, Reporter, Delfi ja Maaleht. Loomulikult kajastab Vabaduse väljakul toimuvat ka Telegram.

Raudsoo paneb kõigile osalejatele südamele, et üritusele peab kaasa võtma hea tuju ja soovitavalt ka plakatid geenmuundatud toidu vastase loosungiga. Vägivalla vaba protest Monsanto vastu toimub 25. mail kell 14 Tallinnas, Vabaduse väljakul.

 

Allikad: Facebook, Telegram, BNS

Loe ka: March Against Monsanto

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt