Telegrami konverents 2015 VIDEO: Saale Kareda – “Uus inimväärne ühiskond ja kuidas sinna jõuda”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2015 kell 12:47



saale karedaAvaldame järjekordse ettekande 3. aprillil Salme Kultuurikeskuses toimunud Telegrami konverentsilt, mida külastas üle 900 inimese, konverentsipäeva modereeris koolitaja Alar Ojastu. Tänaseks loengupidajaks on Saale Kareda, kelle möödunud aastane esinemine Raadio 2 saates “Hallo, Kosmos!” valiti üheks kuulajate lemmikuks. 

 

Kareda on sillaehitaja metafüüsilise ja akadeemilise maailma vahel, uurides juba aastaid ühiskonna transformatsiooniprotsesse. Ta on õppinud muusikateadust Eesti Muusikaakadeemias ning Berliini ja Viini ülikoolide muusikateaduse instituutides. Ta on töötanud ajakirja Teater. Muusika. Kino muusikatoimetajana, Viini muusikakirjastuse Universal Edition muusikateadusliku konsultandina ning Viini Eesti Suursaatkonna kultuurireferendina. Ta loeb heliesteetika loenguid Tallinna Ülikoolis, teeb kaastööd Klassikaraadiole, kirjutab ja tõlgib. Saale on õppinud ka reikit, kristalliteraapiat, kanaldamist ja energeetilist tervendamist, kvanttervendust ja muid energiatöö tehnikaid.

Saale oma ettekandest: “Mõtestatud uue ühiskonna alustalad on – vabadus, väärikus, vastutus. Inimväärse ühiskonna elukorraldus rajaneb vastastikusel austusel, kõigi ühiskondlike protsesside läbipaistvusel ja konstruktiivsel koostööl. Inimväärse ühiskonna loomiseks ei ole muud teed kui tõmmata oma energia välja vanadest loojuvatest süsteemidest ja luua uued elukorralduslikud struktuurid – paralleelselt n-ö vana süsteemi kõrvale. Uue elukorralduse loomine on võimalik siis, kui nn kriitiline hulk inimesi on piisavalt kõrge teadlikkuse, läbinägemisvõime ja kompetentsusega, teevad selle otsuse üheskoos ja on koostöö- ning vastutusvõimelised.”

Parima kvaliteediga vaatamiseks vali video vasakult alt nurgast HD.

 

Varem avaldatud videod:

Alar Ojastu – konverentsi moderaatori päevatutvustus ja lõpukõne

Elver Loho – “Kuidas rünnata sõnavabadust 21. sajandil?”

Peeter Proos – “Vaktsiinid ja vandenõud”

Madis Masing – “Kanepi 12 nägu”

Mart Kaasik – “Haridussüsteemi uuendamisest”

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt