Euroopa Ravimiameti (EMA) andmebaas: Eesti on maailmas 2. kohal vaktsineerimise järgsete surmajuhtumitega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. märts 2022 kell 21:14Foto: Freepik + Canva

Euroopa Ravimiameti (EMA, European Medicines Agency) ravimikõrvaltoimete andmebaasi EudraVigilance andmed näitavad, et vaktsineerimise järgsed surmajuhtumid võivad olla seotud revaktsineerimiskampaaniaga. Andmebaas ei sisalda mitte ainult kõrvaltoimeid, vaid ka pärast vaktsineerimist teatatud surmajuhtumeid. Ekspertide hinnangul jäetakse aga enamikust kõrvaltoimetest ja surmadest teatamata ning tegelikult võib see arv olla 10–20 korda suurem.

Austria väljaandes Wochenblick avaldatud aruandlusest selgub, et Eesti on maailmas 2. kohal vaktsineerimise järel aset leidnud surmajuhtumitega. Vaktsineerimine ei pruugi siinkohal olla kinnitatud surma põhjustaja. Samuti on võib erineda riikide enda aruandlussüsteem, mille alusel need ühisesse andmebaasi esitati.

 

Andmebaasis ei ole esindatud mitte ainult Euroopa majanduspiirkonna riikidest teatatud kõrvaltoimed, vaid ka meditsiiniliste preparaatide tootjad on kohustatud teatama tõsistest kõrvalmõjudest kõikjal maailmas, kus vastavat preparaati kasutatakse.

Allolev graafik, mis on koostatud EudraVigilance andmetele põhinedes (28. jaanuari 2022 seisuga), näitab teatatud surmajuhtumeid miljoni vaktsiinidoosi kohta. Pole üllatav, et tabeli tipus on Island, kus on vaktsineerimist esimesest päevast peale avalikult dokumenteeritud väga detailselt ja ausalt. Huvitav, kas just seetõttu on Island täielikult tühistanud kõik pandeemiavastased meetmed, et andmetest ilmneb vaktsineerimise täielik ebavajalikkus?

Suurem küsimus on aga, miks on Eesti selles graafikus teisel kohal, miks ei tühista meie valitsus kõiki koroonapiiranguid ja miks soovitatakse endiselt vaktsineerida?

Siin on aga teatatud vaktsineerimise järgsete surmade arv miljoni elaniku kohta riigis. Selle tulemusena ei muutu midagi olulist – Eesti on ka siin graafikus teisel kohal.

 

Wochenblickis välja toodud Saksamaa ja Austria andmetest on näha, et enamik surmajuhtumeid esineb üle 65-aastaste vanuserühmades, sest just selles vanuserühmas on tervis kõige nõrgem. Lisaks on näha tõhustusdoosi kampaania tugevat mõju. Kolmas annus näib olevat ohtlikum kui kaks esimest. BKK (Saksamaa tervisesüsteem) andmete analüüsist selgub, et 2021. aastal oli tõenäoliselt kokku rohkem kui 31 000 vaktsineerimise järgset surma.

Siin on kuvatud vaktsineerimise käiku Eestis (Our World In Data). Selgelt on näha, et möödunud aastal lahti rullitud “vabatahtliku” vaktsineerimiskampaaniaga ühel ajal tulid ka 3000 lisasurma üle Eesti keskmise.

Kes vastutab vaktsiinisurmade eest Eestis?

Ja mida tehakse miljonite ostetud (tõhustus)doosidega? Teatavasti on Eesti ostnud üle 6 miljoni vaktsiinidoosi

 

Ja siin on tabel 21 856 surmajuhtumi ja jaotusega riikide kaupa:

https://tkp.at/wp-content/uploads/2022/03/EMA_29-01-2022_Death_BP_MD_AZ_JS.xlsx

 

Allikad: lingid artikli sees

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt