Ajatu: Ravikanepi tarbimine toorel kujul kogub populaarsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. oktoober 2015 kell 12:01



 

Oleme Telegramis avaldanud üle 5500 artikli ning pakume aeg-ajalt mõningaid neist ülelugemiseks. Tänane “Ajatu” ilmus esimest korda 22. aprillil 2014.

Aina enam mõistetakse, et kanep on palju rohkemat, kui tänavauimasti ning selle raviomadustest kasu saamiseks ei pea sugugi “pilves“ olema. Kanepi kasutamiseks on mitmeid meetodeid ning üks viis on värskest taimest mahla pressimine.

 

Mahlaks pressimine on suurepärane viis saada taimedest kätte parimat. Värske mahl seedub ja imendub kiiresti ja lihtsalt. Mitmed kasutegurid, mis kaasnevad kanepi tarbimisega suitsetamise, inhaleerimise või söömise teel, on veel tõhusamad, kui taim värskena mahlaks pressida. Arvatakse, et värske mahla kujul võib kanepi tarbimine olla kõige kasulikum kuna toorel kujul ei oma kanep psühhoaktiivset mõju. Kanepis on kaks peamist toimeainet – kannabidiool (CBD) ja tetrahüdrokannabinool (THC), mis on suitsetamisel joobe tekitajaks. Kannabidioolid on tugevad antioksüdandid ning neil on põletiku ja vähi vastane toime. Toores taimes olev THC on samuti antioksüdant ning sellel ei ole psühhoaktiivset toimet. Taime kuumutamisel muutub aga veidi selle keemiline koostis ja kogus ning see tekitab joovet.

Üks kanepi mahlana tarbimise pooldajaid on dr William Courtney, kes peab Luksemburgis erakliinikut, mis pakub ravi toore kanepiga. Tema patsient oli ka Kristen Peskuski, kellel diagnoositi 16-aastasena juveniilne reumatoidartriit, mis arenes hiljem süsteemseks luupuseks. Lisas oli naisel endometrioos ja hulk muid terviseprobleeme. Tema sõnul on regulaarne toorkanepi lisamine mahladesse aidanud tal veidi üle kahe aasta vältel vabaneda enam kui 40 erinevast ravimist. Juba kuus nädalat peale seda, kui ta alustas kanepiga rikastatud toormahlade joomist, kadusid naisel pidevad seljavalud ning ta ei vajanud enam igapäevaselt valuvaigisteid.

 

Kehasise tasakaalu taastaja

CBD omab kehas väga erilist funktsiooni, pakkudes närvirakkude sünapsis kohest tagasiside mehhanismi. Närvisignaalide ülekannet peeti ainult ühesuunalisteks, kuid kehasisesed kannabinoidid liiguvad närvisünapsis “vastuvoolu“ luues efektiivse tagasiside mehhanismi ja aidates sel moel kehal saavutada biokeemilist tasakaalu.

Dr Ethan Russo, nõustaja firmas GW Pharmaceuticals, mis on loonud kanepipõhise ravimi Sativex, on kommenteerinud toore kanepi mõju immuunsüsteemile, närvisüsteemile ja skeleti-lihassüsteemile, öeldes: “Kui miski näib ravivat kõike, siis on kalduvus neid väited alahinnata, kuid antud juhul on  see tõesti nii. Endogeenne kannabinoidide süsteem on mitmetes keha süsteemides peenhäälestuse muutja ning kui miski on inimese kehas biokeemiliselt paigast ära, siis võib olla tõsi, et kannabinoidsüsteem võib selle tasakaalu taastada.“

Toore kanepi mahla kriitikud leiavad, et selle saavutamiseks peaks taime olema üsna suures koguses ja see on kulukas. Kuid võttes arvesse, et kanepi kasvatamine ja kasutamine on aina enam võimalikuks tehtud, siis võib see variant saada õige pea kättesaadavaks.

 

Allikad: Natural Society, Natural News, Washinton Post, Youtube 1, Youtube 2

Foto: themindunleashed.com

 

Toimetas Katrin Suik

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt