Uus meeleavaldus? 14. septembril Riigikogus sundvaktsineerimise kriminaliseerimise eelnõu!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. september 2021 kell 10:41Foto: erakogu + Canva

Teisipäeval, 14. septembril läheb Riigikodus esimesele lugemisele eelnõu, millega soovitakse kriminaliseerida sundvaktsineerimine. Juba aga käivad jutud, et õiguskomisjon ja mitu erakonda plaanivad eelnõu päevakorrast maha hääletada, mistõttu oodatakse kõiki, kes eelnõud pooldavad, riigikogu ette meelt avaldama.

 

Karistusseadustiku muutmise seaduse 373 SE üheks eesmärgiks on taastada võimalus juriidiliste isikute sundlõpetamiseks, kes on toime pannud karistusseadustiku §-s 137prim või §-s 138 sätestatud teo. “Karistusseadustikku täiendatakse §-s 137prim, mis näeb karistusena sundvaktsineerimise eest füüsilisele isikule ette kolme- kuni kaheteistaastase vangistuse ning juriidilisele isikule rahalise karistuse või sundlõpetamise,” seisab eelnõu tutvustuses.

Eelnõu kritiseerijad leiavad aga, et selline muudatus ei ole vajalik, kuna Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik ning selleks sundimine ei ole niikuinii lubatud.

 

Riigikogu liige, eelnõu üks algatajaid Kalle Grünthal (EKRE) kutsub Facebookis üles rahvast meelt avaldama:

Teisipäev 14. september on Eesti rahva jaoks ülioluline päev!!!

Riigikogus tuleb esimesele lugemisele EKRE poolt algatatud eelnõu, muuta kriminaalkorras karistatavaks SUNDVAKTSINEERIMINE oma kõikides vormides. Täpselt see sama valitsuse poolt teostatav praegune tegevus ühiskonnas, kus sihtmärgiks on lapsed, sõjaväelased, meditsiinitöötajad, õppurid, ning kõikide tööandjate poolt survestatud töötajad.

Samuti on eelnõu eesmärgiks muuta kriminaalkorras karistatavaks meditsiiniliste ja teaduskatsete tegemine ilma inimese nõusolekuta, mida praegu Põhiseadust rikkudes massiliselt teostatakse.

Kahjuks on Õiguskomisjon aga leidnud, et see eelnõu tuleb prügikasti saata ning seda toetavad hääletusel ilmselt ka Reformierakonna ja Keskerakonna saadikud.

Olen pidanud terve suve vastama Teie küsimustele, kuidas toimuvale inimõiguste rikkumisele piir peale panna, kuid nüüd on Teil võimalus ka teiste saadikutele täpselt samasuguseid küsimusi esitada.

ISTUNG ALGAB TEISIPÄEVAL 10.00 ning saadikuid võib oodata juba alates 09.00. Tulge ja võtke ka neil nööbist kinni ning las annavad aru oma tegevuse ja plaanide osas!!

 

Allikad: Riigikogu, Kalle Grünthali Facebook

Foto: erakogu + Canva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt