Galerii ja videod: Riias toimus suur meeleavaldus sundusliku vaktsineerimise vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2021 kell 18:52Fotod ja video: Riia meeleavaldusel osalejad

Eile õhtul, 4. augustil 2021, toimusid Läti pealinnas Riias suured protestiaktsioonid seoses uue seadusega, mida Läti parlament üritab läbi suruda. Eile õhtul korraldas seim hääletuse ja suutis kerge enamusega suruda esimesel lugemisel läbi seaduseelnõu, millega teatud ametitel töötamiseks ja teenuste saamiseks nõutakse kohustuslikus korras vaktsineeritust. 

Eesti peavooluväljaanded ei ole antud meeleavaldust veel kajastanud.

 

Sundvaktsineerimist suruvad Läti poliitikud läbi hoolimata asjaolust, et praegu on seal haiglaravil vaid 41 covid-patsienti, mis on 0,002% Läti elanikkonnast, mis on ümardatult 0% ja annab aluse arvata, et paanikat pole või koguni, et karjaimmuunsus on saavutatud.

Praegu Läti peamiseks opositsioonijõuks kujunenud uue erakonna Likums un Kārtība(Seadus ja Kord) juht Aldis Gobzems kutsus kõiki Läti inimesi üles oma õiguste eest seisma. Mõne tunniga koguneski parlamendihoone juurde hinnanguliselt 3000 inimest, kes hiljem marssisid hümni lauldes Vabadussamba juurde ning edasi valitsuse hoone juurde, kus sündmus ka kulmineerus, blokeerides Riia peatänava Brīvības iela (Vabaduse tänava).

Gobzems kutsus inimesi üles olema rahumeelsed ja rahvamass käitus tõepoolest väga tsiviliseeritult. Mõne tunni pärast pani ta ise sündmusele punkti tänades kõiki kohale tulnud inimesi ja lisas: “Minge koju ja puhake, see on alles algus!”

Praegu aetakse aktivistide sõnul rahvaalgatuslikus korras kokku veel suuremat rahvahulka, et seista seimi hoone ees päeval, mil parlament üritab selle põhiseadusevastase seaduse poolt hääletada teisel lugemisel ilmselt järgmise nädala alguses.

Läti inimesed hakkavad valitsuse ebaratsionaalse tegevuse vastu aina enam koonduma ja plaanivad ka ulatuslikku Balti ühisüritust, mille kohta peaksime varsti rohkem teavet saama.

Vaata ka videoid ja pilte:

 

Ülevaate tegi Rudolfs Bremanis

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa 

 

Fotod ja video: Riia meeleavaldusel osalejad

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt