699 päeva maski kandmist! Hispaanias kadus tänasest maskikohustus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2022 kell 14:31Ühes kõige pikaajalisemalt maski kandmist nõudnud riigis Hispaanias kaob tänasest kohustus siseruumides maski kanda, erandiks jäävad ühistransport ning sotsiaal- ja tervishoiuasutused, vahendab ERR. Ent 699 päeva on inimestele oma mõju avaldanud: päevalehe El Pais värske avaliku arvamuse küsitlus näitab, et 54 protsenti küsitletutest peab maskikohustuse kaotamist enneaegseks. 28 protsenti inimestest leiab, et otsus tuli õigel ajal ja 10 protsenti, et see tuli liiga hilja. 

 

Alates kolmapäevast peab Hispaanias maski kandmist jätkama veel vaid ühistranspordis, hooldekodudes, tervishoiuasutustes ja apteekides. Mujal siseruumides see kohustus kaob. Maski kandmist on järjekindlalt nõutud vaid kuu aega vähem kui kaks aastat ehk 699 päeva.

Samas, nagu näitab päevalehe El Pais tellitud värske avaliku arvamuse küsitlus, peab 54 protsenti küsitletutest maskikohustuse kaotamist enneaegseks. 28 protsenti inimestest leiab, et otsus tuli õigel ajal ja 10 protsenti, et see tuli liiga hilja.

70 protsenti küsitletutest lubab maski edasi kanda poodides, 69 protsenti kinos, teatris ja kontserdil, 62 protsenti spordikeskustes ja 58 protsenti baarides ning restoranides. Maski kandmisega tahavad jätkata siiski pigem eakamad inimesed.

 

Allikas: ERR

Foto: Francesc Fort / Wikimedia Commons

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt