Lätis kaob 1. aprillist suurem osa koroonapiirangutest, sh maskinõue poes

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2022 kell 12:08Läti valitsuse otsusega kaotatakse väga rangete koroonareeglitega riigis alates 1. aprillist suurem osa koroonapiirangutest, vahendab Trip.ee.

 

Läti valitsus kiitis veebruari keskel pärast pikki vaidlusi heaks kolmeastmelise koroonapiirangute leevendamise kava.

Alates 16. veebruarist pääsesid lapsed kõikjale koroonatõendit esitamata ja kaubanduskeskused võisid tööle hakata ajapiiranguteta.

1. märtsist avati kõik suletud meelelahutuskeskused, kadus kohustus külastajaid registreerida ja poed lõpetasid koroonatõendite kontrolli. Samuti kaotati Covidpass.lv täitmise nõue.

1. aprillist kehtima hakkavad muutused:

  • Sisenedes Lätti Euroopa Liidu riikidest (s.h. Eestist), Euroopa Majanduspiirkonna riikidest, Šveitsist ja Ühendkuningriigist ei ole vaja enam esitada vaktsineerimis- või Covid-19 läbipõdemistõendit või negatiivset koroonatesti.
  • Kolmandatest riikidest saabujatelt nõutakse vaktsineerimistõendit või negatiivset Covid-19 testi ainult kõrge riskiga riikidest Lätti sisenemisel. Praegu pole selliseid riike tuvastatud.
  • Enamikes kohtades kaotatakse maskikandmise nõue. Maske tuleb jätkuvalt kanda ühistranspordis, v.a. taksod ning meditsiini- ja hoolekandeasutustes.
  • Kaupluste külastamisel ja kultuuriasutustes pole enam maske vaja.
  • Toitlustusasutustes, üritustel ja klubides ei nõuta enam vaktsineerimistõendit.
  • Teenuse pakkujatel ja ürituste korraldajatel säilib võimalus vaktsineerimistõendit nõuda.

 

Allikad: Trip.ee, ERR

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt