Tagasi vanasse normaalsusesse: lennufirmad kaotavad järjest maskikohustusi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. aprill 2022 kell 18:34Kui Norra lennufirmad loobusid maskikohustusest siseriiklikel lendudel juba veebruari keskel, siis nüüd on hakanud ka mujal Euroopa riikides toimuv koroonareeglite lõdvendamine või kaotamine jõudma lennundusse.

 

Lennufirmadest ja lennujaamadest, mis on maskinõuet kaotamas, tegi kokkuvõtte Trip.ee.

Saksamaa lennujaamad

Alates 2. aprillist ei ole Frankfurdi lennujaamas maski kandmine enam kohustuslik, kuid lennujaama opereeriv Fraport soovitab siiski maski ka edaspidi kanda, eriti kohtades, kus inimeste vahel pole distantsi säilitamine võimalik.

Maskikohustust pole enam ka Berliini ja Müncheni lennujaamas, kuid näiteks Hamburgis endiselt nõutud.

Skandinaavia lennufirmad

Alates 4. aprillist ei ole mask enam kohustuslik SAS-i, Norwegiani, Flyri ja Widerøe pardal. Skandinaavia-sisestel lendudel kaotati see nõue juba varem, kuid nüüd laieneb see lendudele üle Euroopa. Erandid: lennud Itaaliasse, USA-sse ja Hiina.

LOT

Poolas kaotati maskikandmise kohustus 28. märtsil. Samast kuupäevast pole näomask enam kohustuslik ka LOT-i lendudel ja Varssavi lennujaamas. Soovitus maski kanda siiski säilib.

Wizz Air

Alates 1. aprillist ei ole mask Wizz Airi lendudel enam kohustuslik. Asjal on aga väike konks – kui lähte- või sihtriik maski nõuab, tuleb pardal maski kanda.

SWISS

Šveitsis ei pea alates 31. märtsist ühistranspordis enam maski kandma ja alates 1. aprillist laienes see ka lennutranspordile. Rahvusvaheliste lendude puhul sõltub maskikandmise kohustus sihtriigi nõuetest.

British Airways

Põhimõtteliselt pole maskikandmise nõuet enam ka British Airwaysi lendude pardal, kuid tulenevalt sihtriigi nõuetest tuleb maski enamasti siiski edasi kanda.

 

Allikad: Trip.ee, Telegram

Foto: standret / Adobe Stock

 

Trip.ee uudise toimetas veigo

Telegrami jaoks kohandas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt