Austria diplomaat: Snowden väärib austust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2013 kell 13:48 

USA jälgimisprogrammide paljastamisega tuntuks saanud endine Ühendriikide luuretöötaja Edward Snowden väärib austust, ütles Austria välisministeeriumi kantsler Reinhold Lopatka kolmapäeval, vahendab BNS.

 

“Minu jaoks ei ole Snowden kurjategija,” ütles Lopatka ajalehele Die Presse. Praegu Moskva Šeremetjevo lennujaamas redutav endine luuretöötaja otsustas eelistada südametunnistuse häält põhiseaduslikele kohustustele ja ilmutas julgust, lisas Austria poliitik.

“Kantslerina ja kodanikuna arvan ma, et inimesel on õigus nii toimida, kui ta tunneb, et teoksil on midagi ulatuslikku ja ebaseaduslikku.”

Lopatkalt küsiti ka, et kas on võimalik, et Austrial on NSA-ga kahekoolne leping. Mees vastas, et tema sellist asja ei usu. Ometigi ütles ta, et kuigi säärane järelvalvetehnika võib ohustada inimeste privaatsust, on see tänapäeval ometigi vajalik ning selle abil on juba ära hoitud mitmeid terrorismi juhtumeid.

Lopatka on üks vähestest Austria poliitikutest, kes on Snowdeni afääri kommenteerinud. Snowden on taotlenud poliitilist varjupaika rohkem kui 20 riigilt, teiste hulgas Austrialt, kes tema taotluse tagasi lükkas.

 

Allikad: BNS, Die Presse

Foto: Natural News

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt