Berliini linnarajoonivalitsus hääletas kanepikohviku poolt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. november 2013 kell 17:14Enamus Berliini keskel asuva trendika linnarajooni Friedrichshain-Kreuzbergi linnaametnike hääletas riigi esimese kanepikohviku tegemise poolt. Muidugi on algatusel palju takistusi, peamiselt muidugi see, et lõõgastumiseks mõeldud kanep on Saksamaal illegaalne.

 

Linnarajooni valitsus leidis aga, et just kohviku avamine oleks lahendus kohaliku narkootikumide turu kontrolli all hoidmiseks. Rajooni vanem Monika Herrmann kommenteeris, et eelmiste kümnendite keelupoliitika on nurjunud ja ees seisab teistsuguste lahenduste otsimise aeg.

Saksamaa seadused keelavad narkootiliste ainete (mille alla on liigitatud ka kanep) müümise, kuid näeb ette ka erandi, kui tegemist on kas teaduse või avalikkuse huvil tehtava tehinguga. Rajooni valitsus püüabki sellele rõhuda ning taotleda luba kanepi müümiseks. On muidugi ka küsimus, kes kohvikut haldama hakkaks või kust hangitakse vajaminev kanep.

Naaberriigis Hollandis on kanepikohvikud teatavasti levinud nähtus ning väikeste koguste kanepi müümist tolereeritakse.

 

 

Allikad: BBC, saksakeelne algallikas Süddeutsche Zeitung

Foto: thegrowden.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt