Colorado hakkas esimese USA osariigina kanepit müüma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. jaanuar 2014 kell 9:06Colorado hakkas kolmapäeval esimese USA osariigina seaduslikult kanepit lõõgastavaks tarbimiseks müüma. Huvilised võtsid järjekorda koidikul veel enne sadade eriloaga kaupluste avamist, kohale oli sõidetud ka teistest osariikidest, kirjutab The New York Times. Huffington Post avaldas poodide avamisest lustaka galerii.

 

Uimastit müüakse korraga kuni unts ehk 28,3 grammi ja ostja peab olema vähemalt 21 aastat vana. Colorado ja Ühendriikide loodenurgas asuv Washingtoni osariik legaliseerisid marihuaana lõõgastava tarbimise 2012. aasta novembris referendumitega, kuid Washingtonis jõustub see alles 2014. aasta keskpaigas.

Colorado firmad pakuvad kanepituure. Sealsetes suusakuurortides on tekkimas hollandilik kohvipoodide kultuur. Kanepi suitsetamise on olnud Colorados seaduslik aasta jagu.

Meditsiini eesmärgil on marihuaana kasutamine juba praegu lubatud 19 USA osariigis ja suuremas osas neist ei peeta isiklikku tarbimist kuriteoks.

Kanepisõbrad peavad selle tarbimist alternatiiviks ülemaailmsele narkosõjale ja ütlevad, et selle seadustamine toob osariikidele tulu. Kriitikud kardavad seevastu rahvatervise halvenemist ja kanepiturismi kujunemist.

Esimesena maailmas seadustas marihuaana detsembris Uruguay. See tähendab, et selles Lõuna-Ameerika riigis on lubatud nii marihuaana omamine, tarbimine, kasvatamine ja vastava loa olemasolul ka sellega kauplemine. Igal täiskasvanud Uruguay kodanikul on võimalus osta 40 grammi marihuaanat kuus apteegist, millel on müügiluba. Kodus on lubatud kasvatada kuute kanepitaime.

Loe ka artiklit sellest, kuidas töötab Denveri kohaliku ajalehe Westword kanepiarvustaja William Breathes.

 

 

Allikad: BNS, New York Times

Foto: mountainhop.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt