Austraalia taandub valitsuse “raske käe” poliitikast vaatamata omikroni-tüve levikule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. detsember 2021 kell 8:49Foto: Twitter / fotol 20. novembril 2021 toimunud suur meeleavaldus Perthis

Austraalia peab loobuma valitsuse “raske käe” poliitikast ja võimud peavad lõpetama inimeste elude piiramise Covid-19 tõkestamise sildi all, ütles riigi peaminister Scott Morrison jõulueelsel nädalal. Kuigi koroonajuhtumid on detsembris omikroni tüve tõttu rekordilised, rõhutas Morrison, et viiruse leviku piiramine peab taanduma inimeste isiklikule vastutusele, mitte riigipoolsele survestamisele.

 

“Me peame valitsuse raske käe poliitikast loobuma ja kohtlema austraallasi nagu täiskasvanuid,” ütles Morrison ajakirjanikele, kutsudes ametivõime üles sunnimeetmetest ja kohustuslikest piirangutest loobuma. “Me ei naase sulgemiste juurde, vaid elame selle viirusega edasi terve mõistuse ja vastutustundega.”

Austraalias on Covid-19 numbrid olnud suhteliselt väikesed (ametlikel andmetel kokku umbes 260 000 juhtumit ja 2154 surmajuhtumit). Kuid hoolimata omikroni tüve levikust enam rangete piirangute poliitikat ei pooldata.

Ametivõimud propageerivad küll kordussüstide kasutuselevõttu ja Morrison kutsub osariike üles taasavama sadu immuniseerimiskeskusi, mis suleti pärast “nõudluse” vähenemist, kui topeltdoosiga vaktsineeritute määr üle 16-aastastel inimeste hulgas 80%.

Hoolimata omikroni tüve kiirest levikust detsembris, ütles riigi tervishoiuminister Greg Hunt, et “ainult murdosa” juhtudest vajab haiglaravi ning haiglates viibivate inimeste arv on palju väiksem kui deltalaine ajal.

20. novembril kogunesid Austraalia suuremates linnades tänavatele kümned tuhanded inimesed, et avaldada meelt sundvaktsineerimise vastu.

4. detsembril kutsuti üleskutsega “SOS Austraaliast” inimesi üle kogu maailma rahumeelse protestiga näitama oma poolehoidu austraallaste võitlusele oma vabaduste eest, mida koroona kontrolli all hoidmise sildi all Rohelisel Mandril julmalt jalge alla tallati.

Kas nüüd on Austraalia valitsus lõpuks ometi aru saanud, et inimeste karm survestamine, sulgemine ja piirangud toovad riigile kahju ega aita koroona leviku vastu?

 

Allikad: cnbc.com, Lõunaeestlane

Foto: Twitter / fotol 20. novembril 2021 toimunud suur meeleavaldus Perthis

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt