RKI andmetel on 95% omikroni juhtudest Saksamaal täielikult vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. jaanuar 2022 kell 10:15Need on delikaatsed ja poliitiliselt plahvatusohtlikud arvud, mida Robert Kochi Instituut loetleb oma jooksva iganädalase aruande 14. leheküljel: 95,6 protsendil inimestest Saksamaal, kelle koroonatest oli omikroni tüve suhtes positiivne ja kelle vaktsineerimise staatus oli teada, olis “täielikult vaktsineeritud”. Veelgi enam: 27 protsenti “täielikult vaktsineeritutest” oli läbinud isegi kordusvaktsineerimise ehk saanud tõhustusdoosi. Kokku 4206-st teadaoleva vaktsineerimise staatusega registreeritud juhtumist oli ainult 186 vaktsineerimata, vahendab Reitschuster.

 

Nagu enamikku koroonanumbreid, tuleks ka neid numbreid esialgu kategoriseerida ettevaatlikult ja mitte üle hinnata, rõhutab aruanne – seda ka sellepärast, et numbrid viitavad väikesele andmebaasile. Siiski tekib küsimus, kas topeltvaktsineeritud inimesed on omikronile eriti vastuvõtlikud ning kas ka kolm korda ehk lisaks tõhustusdoosiga vaktsineeritud inimesed pole nii hästi kaitstud, nagu väidetakse. Sest isegi kui vaadelda ülalmainitud proportsioone vaktsineeritud inimeste suurema osakaaluga kogu elanikkonnast, nähtub ikkagi tohutu tasakaalustamatus.

Iganädalases aruandes on kirjas: „6788 juhtumi puhul esitati teavet sümptomite kohta, enamasti ei teatatud sümptomitest või olid need kerged. Kõige sagedamini mainiti nohu (54%), köha (57%) ja kurguvalu (39%).

 

Allikas: Reitschuster

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt