Paljastus: Austraalia terviseamet kiitis mRNA vaktsiinid heaks ilma regulatiivse kontrollita?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. märts 2022 kell 15:21



Foto: Screenshot:TGA/Twitter

Austraalia teabevabaduse seadusel põhinev taotlus kohalikule ravimite heakskiitmise asutusele Therapeutic Goods Administration (TGA, Austraalia terviseameti osa) on nüüd toonud päevavalgele skandaali seoses mRNA vaktsiinide “tingimusliku” või erakorralise heakskiitmisega 2020. aasta sügise lõpus. TGA-l, Euroopa Ravimiameti EMA vastel, ilmselt puudusid tehnilised teadmised, et üldse tehniliselt ja teaduslikult kontrollida mRNA tehnoloogial põhinevaid Covid-19 vaktsiine, vahendab Ansage!.

 

See asjaolu tuli ilmsiks, kui Canberras Austraalia tervishoiuministeeriumi alluvuses tegutsev TGA teatas oma kirjas, mis vastas ühe advokaadibüroo 5. veebruaril esitatud taotlusele avaldada kõik vaktsiinide heakskiitmise protsessiga seotud dokumendid, muretult, et selliseid dokumente lihtsalt polegi olemas.

Foto: Screenshot:TGA/Twitter

 

Neid dokumente polegi olemas! Selline avameelne avaldus tõstatab aga nüüd äärmiselt keerulise küsimuse: mille alusel mRNA vaktsiin Austraalias tegelikult heaks kiideti ja kuidas suutis vastutav asutus täita oma juriidilist kohustust testida uudse vaktsiini ohutust ja tõhusust?

Võib oletada, et Austraalia polnud ainus lääneriik, kus poliitilise ja vaktsineerimislobistide survel teostatud vaktsineerimise heakskiidul nii rumalat vaktsiinipoliitikat aeti. Ilmselt tugineti eranditult välistele ekspertiisidele – eelkõige vaktsiinitootjate endi omadele. Kui vaadata USA-s FDA Pfizeri dokumentide saagat, siis see vaid kinnitab kahtlust.

Seda oletust kinnitab TGA julgelt naiivne väide, et ka ravimifirmad on “kohustatud” vastavaid andmeid koguma, ning väide, et “ei leitud tõendeid”, mis “õigustaks vaktsiinide heakskiitmata jätmist”, on sama hea, kui dr Marlboro üleskutse, et “Suitsetamine on kahjutu”.

 

Silmad kinni ja andke minne!

Just sellel tasemel – vähemalt Austraalias – toimus vaktsiinide “kinnitustestimine”, arendusfaas turuküpsuseni taandus siin muidu tavapäraselt 8–10 aastalt mõnele kuule.

Kas päringule vastanud TGA ametnik oli lihtsameelne ja aus töötaja, seda on näha – igal juhul paneb tema vastus Austraalia vaktsineerimispoliitika väga halba valgusesse; ja ka mujal maailmas tekib nüüd küsimus, kas väidetavalt “objektiivsed” ja “sõltumatud” vaktsiinide piiratud heakskiidud anti ka ilma usaldusväärsete testidokumentide ja meie enda uuringuteta?

 

Allkas: Ansage!

 

Tõlkis ja toimetas Hando Tõnumaa



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt