Briti valitsuse aruanne näitab, et koroonapiirangud tapsid kaks inimest iga kolme koroonaohvri kohta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2020 kell 16:53



Koroonapiirangud tapsid kaks inimest iga kolme koroonaohvri kohta, paljastasid šokeerivad Briti valitsuse juulikuised arvud. See on tekitanud dilemma, kas korrata piiranguid ka nn teise laine ajal.

 

Uus aruanne viitab, et halvima stsenaariumi korral on asjatult kaduma läinud peaaegu miljon eluaastat.

“Mitte kiireloomulise” ravi peatamisel on eeldatavasti lühiajaline tervisemõju, kuna patsientide elukvaliteet on tervishoiuteenuste kättesaamatuse tõttu halvem. Pikemas perspektiivis halveneb nende seisund veelgi rohkem, seega osad võivad surra varem kui muidu.

“Sõeluuringute, ennetusteenuste ja esmatasandi arstiabi teenuste kärpimine tähendab, et eluohtlikud haigused jäävad märkamata ja ravimata, põhjustades välditavate surmade kasvu. Mida kauem teenuseid piiratakse, seda suurem mõju sellel rahvatervisele on,” lisas aruanne.

Inglismaa Kirurgide Kuninglik Kolledži president Neil Mortensen hoiatas, et tervishoiuteenus „ei tohi kunagi enam olla vaid koroonaviiruse teenus“. Ta ütles Telegraphile: „Peame tegelema esmalt kliiniliselt kiireloomulisemate patsientidega ja seejärel võimalikult kiiresti nendega, kes on kõige kauem oodanud.

Aruanne kokkuvõtlikult:

  • 16. märtsist 1. maini suri 16 000 inimest, kuna nad ei saanud ligipääsu tervishoiuteenustele. Samal ajal suri pandeemia tipphetkel koronaviirusesse 25 000 britti. [Viimane arv võib olla ülepaisutatud, sest ohvriteks loeti kõiki positiivse tulemusega inimesi, olenemata tegelikust surmapõhjusest.]
  • 16 000-st 6000 olid kehva tervisega inimesed, kes olid EMOsse mineku pärast liiga hirmul. Arvatakse, et 10 000 inimest suri hooldekodudes, sest neil ei olnud juurdepääsu vajalikule abile. Sama meeskonna varasem aruanne viitas, et hilinenud ravi võis põhjustada lausa 185 000 inimese surma.
  • Oxfordi ülikool avastas paar nädalat tagasi, et Inglismaal jäeti 5000 südamerabanduse põdejat elupäästvast haiglaravist ilma. Vastuvõttude arv on nüüdseks kasvanud, kuid patsientide enesekindlus pole kaugeltki see, mis enne Covidit, kuna britid kardavad jätkuvalt haiglasse minna. Eksperdid hoiatasid, et südameinfarkti ravi edasilükkamise korral on suurem risk surra kui nakatuda haiglas viirusesse.
  • Järgmiseks kuuks võib piirangute tõttu surra veel 26 000 inimest ning järgmise 50 aasta jooksul 81 500 inimest. Seda põhjendavad pikad ooteajad ja pandeemia põhjustatud majanduslangus.
  • Järgmise viie aasta jooksul võib surra 1400 inimest, kuna neil diagnoositi vähk liiga hilja.
  • Positiivsest vaatevinklist on koroonapiirangud hoidnud ära umbes 2500 surmajuhtumit. Kui inimeste liikumine oli piiratud, elasid nad tervislikumat eluviisi; lastel oli vähem nakkushaigusi; vähenes õhusaaste ja vähenes liiklussurmade arv.

 

Allikad: Daily Mail, lingid artikli sees

 

 

Toimetas Madis Mark



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt