BioNTechi tegevjuhi sõnul on omikroniga võitlemiseks vaja kuut süsti

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. detsember 2021 kell 15:39BioNTechi tegevjuhi Ugur Sahini sõnul tuleb uue omikroni tüvega võitlemiseks vaktsiini manustada veel kolmes annuses peale esmaseid vaktsiine ja kordussüste. Ta tegi selle avalduse pressikonverentsil, kus arutati Pfizer-BioNTechi vaktsiini efektiivsust uue omikroni koroonaviiruse tüve vastu, vahendab Vanglaplaneet National File’is avaldatud uudist. 

 

Farmaatsiaettevõtted väitsid, et esialgne laboriuuring näitas, et esmase vaktsiini kordussüst annaks esialgse COVID-19 tüvega võrreldava kaitse omikroni tüve vastu pärast kahte annust.

Teadaandest selgus, et BioNTech töötas omikroni tüve jaoks kohandatud vaktsiini kallal. Pressikonverentsil esinedes väitis Sahin, et on väga selge, et nende omikroni vaktsiini puhul peaksid inimesed pigem manustama kolm annust, mitte kaks.

Üks ajakirjanik küsis Sahinilt, kas inimesed peaksid peale kahte esmase vaktsiini annuse saamist tegema kohe kordussüsti või peaksid ootama vaktsiini, mis on välja töötatud konkreetselt omikroni tüve jaoks. Sahin vastas, et on väga selge, et nad peaksid saama mõlemat, mis tähendab, et potentsiaalselt võivad  inimesed olla sunnitud tegema kokku kuus süsti.

Nädalavahetusel avaldati teaduslik uuring, milles teadlased viitavad sellele, et omikroni tüvi võib jagada geneetilist koodi nohu põhjustava viirusega, mis võib selgitada seda, miks viiruse omikroni tüve kirjeldatakse üldiselt leebena ning ta levib kiiresti.

Viroloog Andres Merits kirjutas aga täna Delfis, et uue tüve vastu on hästi kaitstud need, kes on nii läbipõdenud kui ka vaktsineeritud ning need, kes on tõhustusdoosiga vaktsineeritud.

Terve mõistus aga loodab, et enne kui inimesed sõelapõhjaks vaktsineeritakse, saadakse maailmas aru, et koroonapandeemiat ei põhjusta isepäine ogaline viirus, vaid suurte riikide võimumängud ja väiksemate riikide valitsuste peas istuv orjamentaliteet.

 

Allikas: Vanglaplaneet

Foto: kriis.eeKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt