Endine Prantsusmaa presidendikandidaat: “Ma ei teadnud, et Macron pole nii hästi vaktsineeritud kui teised valitsuse liikmed”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2022 kell 16:57Jean Lassalle 2022. aasta presidendivalimiste kampaania ajal. Foto: Wikimedia Commons / Thomas Bresson –  CC BY 4.0

Endine Prantsusmaa presidendikandidaat Jean Lassalle väitis möödunud nädalavahetusel, et talle on alates 2022. aasta jaanuarist tehtud neli operatsiooni ja süüdistas selles COVID-19 vaktsiini, öeldes, et see peaaegu tappis ta pärast seda, kui see kahjustas tema südant. Lassalle esindas Püreneede-Atlantiquesi osakonna neljandat valimisringkonda Rahvusassamblees mitu aastakümmet, enne kui ta 2017 ja 2022 presidendiks kandideeris. Lisaks poetas Jean Lassalle pommuudise: “Ma ei teadnud, et (Emmanuel) Macron pole nii hästi vaktsineeritud kui teised valitsuse liikmed.”

 

“Ma sain … vaktsiini, mis peaaegu tappis mu, kahjustades mu südant,” ütles ta. “Alates selle aasta 3. jaanuarist on mul olnud neli operatsiooni.”

Ilma nende operatsioonideta  oleks ta enda sõnul kindlasti surnud. Küsimusele, miks ta COVID-19 vaktsiini tegi, vastas ta, et on parlamendi liige ega tahtnud anda signaali, et ta ei tee oma tööd korrektselt, väites ühtlasi, et Prantsusmaa president Emmanuel Macron ei olnud vaktsineeritud.

“Ma ei teadnud ka, et märkimisväärne hulk mu kolleege ei olnud vaktsineeritud. Ja kui ma valimiskampaania ajal ütlesin, et jäin pärast vaktsineerimist haigeks, siis keegi ei kuulanud mind ja mind taheti vaigistada,” rääkis ta.

“Tahtsin olla eeskujuks,” ütles Lassalle. “See oli aeg, mil hr Macron, Boris Johnson ja teised … julgustasid kõiki end vaktsineerima.”

 

Plahvatusohtlikud avaldused

Prantsuse portaali Putsch andmetel on Jean Lassalle’i avaldused plahvatusohtlikud ja mõned saadikud nõuavad nüüd nende pärast parlamendi-sisest uurimist.

Allikas: Youtube

 

Vastumeelsust tekitanud vaktsiinipassid

Eelmisel aastal lõi Prantsusmaa COVID-passi süsteemi, mida valitsus nimetas tervisepassiks, millega sai siseneda restoranidesse, klubidesse ja mitmetesse muudesse avalikesse kohtadesse. Need passid tekitasid kogu riigis aga laialdasi proteste.

Macron ütles tol ajal ajalehele Le Parisian, et tahab vaktsineerimata inimeste elu keeruliseks teha ja et vaktsineerimata inimesed lülitatakse tavaelust välja.

“Ma tõesti tahan nad välja vihastada. Ja nii me jätkame seda kibeda lõpuni. See on strateegia,” ütles ta kommentaaris, mis tekitas Pariisis ja mujal protestilaine.

Märtsis 2022 tühistati Prantsusmaal eeskirjad, mis kohustasid inimesi näitama Covid-passi, et pääseda avalikesse (meelelahutus)asutustesse. Augustis tühistati COVID-19 sertifikaat, mis väljastati inimestele, kelle test oli negatiivne või kes on täielikult vaktsineeritud mõne valitsuse poolt tunnustatud vaktsiiniga.

“Reisijad ei pea enam enne mandri kaudu või meritsi Prantsusmaale saabumist täitma mingeid formaalsusi ja COVID-sertifikaati ei saa enam nõuda, olenemata päritoluriigist või -piirkonnast,” öeldakse Prantsusmaa valitsuse veebilehel.

Nii Taani kui ka Rootsi, kes on sarnaselt Prantsusmaaga Euroopa Liidu liikmed, lõpetasid COVID-19 vaktsiinide soovitamise noorematele inimestele.

Rootsi rahvatervise amet ei soovita tervetel 12–17-aastastel lastel COVID-19 vaktsiini manustada. Lähedal asuvas Taanis tegid võimud sarnase reeglimuudatuse ega paku alla 50-aastastele inimestele rohkem COVID-19 vaktsiini tõhustusdoose.

 

Allikas:

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt