USA harjutab tuumarünnakut Põhja-Koreale

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2013 kell 17:13 

Pentagoni ametnikud teatasid esmaspäeval, 18. märtsil, et USA B-52 tüüpi pommitajad tegid Ühendriikide ja Lõuna-Korea ühiste sõjaliste õppuste käigus harjutusi, millel sisuks oli tummapommi rünnaku simulatsioon Põhja-Koreale.

 

Pentagoni pressisekretär George Little ütles ajakirjanikele: „Ei ole saladus, et me saadame väga tugeva signaali enda pühendumise kohta Lõuna-Korea liitlase rollis.“

Kaitseministri asetäitja Ashton Carter sõnas visiidil Lõuna-Koreasse, et pommitajate harjutuslennud on osa hirmutamistaktikast, mille vajalikkust põhjendatakse Põhja-Korea kolmanda maa-aluse tuumakatsetusega, mis toimus 12. veebruaril. Pommitajate harjutuslennud näitavad USA otsusekindlust Lõuna-Korea kaitsmisel.

 

On ebatavaline, et Pentagon teeb selliseid varjamatuid avaldusi tuumarelva strateegilise kasutamise kohta Aasia ja Vaikse ookeani regioonis. Foal Eagle’i nimeliste sõjaharjutuste käigus rõhutatakse B-52 pommitaja tavapäraseid ja tuumarelvaga seotud võimalusi.

 

Pressisekretär Little ütles, et hoolimata rahalistest piirangutest tulenevatest väljakutsetest on treeninglennud olulised, et tagada vägede valmisolek ja treenitus kasutada õhuväge agressiooni korral Lõuna-Korea kaitsmiseks ning igasuguse USA ja Lõuna-Korea liidu vastu suunatud rünnaku tagasilöömiseks.

 

Lisaks B-52 tüüpi pommitajatele on Lõuna-Korea teada andnud ka sõjaharjutuste käigus nende vetes viibivatest USA tuumaallveelaevadest. Tuumavägede ja tavavägede kombineeritud sõjaharjutused algasid märtsi alguses ja neis osaleb ligi 13 000 USA ja Lõuna-Korea sõjaväelast.

Lõuna-Korea väed on kõrgendatud valmisolekus, kuna kardetakse, et Põhja-Korea võib teha sõjalise provokatsiooni. President Park Geun-hye on öelnud, et igasugune provokatsioon vallandaks Lõuna-Korea sõjalise vastulöögi, mis analüütikute arvamusel oleks uue Korea sõja algus.

 

Allikas: The Extinction Protocol

Loe pikemalt: The Washington Free Beacon

Toimetas Katrin SuikKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt