Põhja-Korea soovitab Lõuna-Korea elanikel evakueeruda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2013 kell 14:58 

Põhja-Korea uudisteportaal avaldas reedel, 15. märtsil seisukoha, mille kohaselt soovitatakse Lõuna-Korea viie piiriäärse saare elanikel evakueeruda, hoiatades “hävitavate tagajärgedega”, kui hiljutised piiriäärsed pinged laienevad täiemahuliseks konfliktiks.

 

BBC reporter Lucy Williams Lõuna-Koreast Soulist räägib, et pingelises olukorras Lõuna- ja Põhja-Korea vahel toimub iga päev uusi arenguid ning viimane hoiatus ei pärine küll ametlikest valitsuse allikatest, vaid veebiportaalist, mis on seotud Põhja-Korea režiimiga.

Hoiatus anti toimetajaveeru vahendusel, kus kirjutati: “Sellistel aegadel oleks Lõuna-Koreal soovitatav evakueerida piiriäärsete saarte elanikud.” Hoiatus tuli vastusena Lõuna-Korea ja USA ühistele sõjaväelistele õppustele, mida nimetati sõjaharjutusteks, mis võivad provotseerida vasturünnakut põhjast.

 

2010. aastal pommitas Põhja-Korea ühte selle piirkonna saartest, mille käigus hukkus kaks merejalaväelast ning kaks tsiviilisikut.

Prantsuse uudisteagentuuri AFP sõnul aga ei paista Baengnyeongi saare 5000 elanikku selle uudise pärast oluliselt paanikas olevat – näib, et inimesed on selliste ähvardustega mingil määral juba harjunud.

 

 

Allikad: Infowars, Google Hosted News

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt