Island kaotas kõik piirangud – riiki saab nagu enne koroonat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. veebruar 2022 kell 13:38Islandil kaotati alates 25. veebruarist kõik koroonapiirangud, nii siseriiklikult (s.h. karantiininõue nakatunutele) kui ka Islandile reisides. Nüüdsest saavad Islandile ilma igasuguste täiendavate nõueteta reisida nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata inimesed, vahendab Trip.ee.

 

See tähendab, et enam pole Islandile reisimiseks vajalik ei eelnevat registreerumist, koroonatõendi esitamist ning PCR või antigeeni testi, mille puudumisel võis trahvida kuni 100 000 Islandi krooniga (705€).

Ühesõnaga, Islandile reisimine on alates reedest täpselt samasugune, kui enne pandeemiat. Vajalik on vaid reisidokument.

Islandi valitsuse otsuse taga on riigi peaepidemioloogi soovitus, mille kohaselt igapäevaselt registreeritakse küll 2100 kuni 2800 nakatumisjuhtu, kuid tõsiste juhtumite arv pole samas proportsioonis kasvanud. Islandi 368 000 elanikust 110 000 on nakatumine registreeritud, kuid antikehade testide põhjal hinnatakse, et veel umbes sama arv inimesi on selle läbi põdenud ilma diagnoosita ehk kuni 80% inimestest on praeguseks olemas antikehad.

Eestis on jaanuari lõpu seisuga Tartu Ülikooli seireuuringu kohaselt antikehad ligi 83% täiskasvanutest, ometi on Eesti jäämas 5 viimase Euroopa riigi hulka, kus inimesi koroonapassiga diskrimineeritakse…

 

Allikas: Trip.ee, lingid artikli sees

Islandi sisenemistingimused: island.is/en/p/entry

Foto: Matt Hardy / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt