Bostoni väidetav terrorist Džohhar Tsarnajev: olen süütu!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2013 kell 9:51 

Kolmapäeva pärastlõunal leidis aset kohtuistung Bostoni maratoni väidetava terroristi, 19-aastase Džohhar Tsarnajevi üle, kes ütles, et ta on süütu kõigis 30-s teos, mis talle omistati. Seal hulgas süüdistati teha massihävitusrelvade kasutamises, mida süüdimõistmise korral karistataks surmanuhtlusega, kirjutab The Guardian.

 

15. aprillil plahvatas Bostoni maratoni ajal kaks pommi, tappes 3 ja vigastades üle 200 inimese. Juba samal nädalal andsid FBI ja politsei teada, et plahvatustes on süüdi kaks tšetšeenist venda, kellest vanem, Tamerlan, sai ametlikel andmetel vigastada tulevahetuses korrakaitsjatega ning suri hiljem haiglas. Noorem vend Džohhar tabati mõned päevad hiljem ning sattus pärast tulevahetust politseiga kriitilises seisundis haiglasse. Eilsel kohtuistungil nähti teda esimest korda avalikult pärast saatuslikku tabamist.

Vennad said kahtlusaluseks pärast FBI poolt leitud CCTV kaadreid, kus nad väidetavalt oma seljakotid koos pommidega maratoni raja äärde poetasid. Ametlikku versiooni lisavad mõrasid aga pildid plahvatanud kottidest, mis erinevad värvi poolest Tsarnajevite omadest. Lisaks olid juba enne maratoni algust platsis pommikoerad ja vähem kahtlastena ei mõjunud ka eriväelased (vt. plahvatanud kottide linki – toim.). Samuti on kahtlastel asjaoludel surma saanud kaks vahistamisoperatsioonis osalenud FBI eliitüksuse liiget ning üks Džohhari sõber. Kõik vendade pereliikmed ja sõbrad on öelnud, et poisid lavastati süüdi. Süüd usub vaid poiste onu, kes oli varem abielus CIA tippametniku tütrega.

Ajaleht Boston Globe kirjutab, kuidas end süütuks nimetav Džohhar Tsarnajev tegi oma tagasihoidliku olekuga kohtus kohal olnud surnute lähedastele ja kannatanutele uuesti haiget ning artikkel lõppes sellega, kuidas üks daam nõudis 19-aastasele väidetavale kurjategijale ohtralt kannatusi ja soovis, et ta elu lõpuni vangis kõduneks.

 

 

Allikad: The Guardian, Boston Globe

Loe lisaks: The New Yorker, Politico

Foto: Russia Today

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt