Ravimitööstuse poolt rahastatud uuring: lapsed levitavad koroonaviirust tõhusamalt?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2020 kell 8:12Kaks uut uuringut, mis pärinevad maailma eri paigust, jõudsid samale järeldusele: väikesed lapsed ei levita SARS-CoV-2 viirust mitte ainult tõhusamalt, vaid võivad olla ka pandeemia peamised põhjustajad, edastab Forbes.

 

Enne, kui see uudis Eesti peavoolumeedias levima hakkab, toome teie tähelepanu paarile faktile.

Esimest uuringut ei ole veel retsenseeritud. Tulemused põhinevad avatud lähtekoodiga jälgimistarkvara andmetel. Trento provintsi kohaliku tervishoiu üksuse eetikakomitee vaatas 3. juulil 2020 dokumendi läbi ja jõudis järeldusele, et uuringu olemust arvestades (andmebaasi retrospektiivsed analüüsid tervishoiuteenuse kvaliteedi parandamiseks) ei kuulu see nende kompetentsi. Autorid väidavad, et uuringu tegemisel puudus huvide konflikt ja rahastus. 

Teine uuring, mis põhineb ühe Chicago lastehaigla andmetel, avaldati meditsiiniajakirjas JAMA. See väidab, et alla 5-aastaste laste ülemistest hingamisteedest on leitud viiruse nukleiinhapet 10 kuni 100 korda rohkem kui täiskasvanutel. Need tulemused saadi PCR-testidest, mille kohta leiab Telegramis mitmeid artikleid. Uuringus seisab: “Meie uuring piirdub viirusliku nukleiinhappe, mitte nakkava viiruse tuvastamisega, ehkki SARS-CoV-2 pediaatrilised uuringud näitasid korrelatsiooni kõrgema nukleiinhappe taseme ja nakkusliku viiruse kultiveerimise võime vahel.” Uuringut rahastasid erinevad ravimifirmad, lisaks USA allergia- ja infektsioonhaiguste ametile (NIAID).

Ekraanikuva:

Need teadusuuringud on väga oletuslikud. Nendes rõhutatakse, et lapsed on potentsiaalselt efektiivsemad koroonaviiruse levitajad. Kuid sellele vaatamata toimub pidev hirmutamine. Oletus võib muutuda lühikese ajaga käibetõeks, mis võib mõjutada meie laste tulevast elukorraldust.

 

Allikad: Forbes, MedrxivJAMA Network

 

Toimetas Madis Mark

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt