Rohkem kui pooled ameeriklased pooldavad kanepi legaliseerimist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. oktoober 2013 kell 18:30Värskelt avaldatud uuringust selgus, et viimase aastaga on ameeriklaste toetus kanepi legaliseerimisele tõusnud kümme protsenti ja ulatub nüüd 58% elanikkonnast. Vastu oli 39% ning erapooletuid 3%, mis on tugevas kontrastis 1969. aastal korraldatud esimese küsitluse vastustega, mille tulemusteks oli vaid 12% poolt, 84% vastu ja 4% erapooletuid. Tänavu küsitletutest tunnistas 38%, et on ka ise kanepit suitsetanud.

 

Vanusegruppide järgi on 65-aastaste ja vanemate grupp ainus, kus üle poolte (53%) on kanepi legaliseerimise vastu, aga ka nende hulgas on toetus tõusnud 2011. aastaga võrreldes 14% võrra. Kõige rohkem toetavad legaliseerimist 18–29-aastased (67%).

Arvatakse, et ameeriklaste toetust, mis on eelmise novembriga võrreldes kasvanud 10%, on suurendanud kanepi võidukäik Colorado ja Washingtoni osariikides. Eelmisel nädalal ütles California ametnik Gavin Newsom, et kanep võiks olla ka nende osariigis legaalne ning selle jaoks korraldatakse osariigis 2014. aastal referendum. Referendumeid plaanivad ka mitmed teised osariigid.

Veel usutakse, et toetuse tõusu põhjusteks võivad olla ka moraalinormide muutumised ning kasvav sotsiaalne aktsepteerimine, aga ka meditsiinilise kanepi muutumine sotsiaalselt vastuvõetavaks ravivormiks. Inimeste kasvav toetus annab lootust mitmetele teistele osariikidele, mis plaanivad järgida Colorado ja Washingtoni eeskuju ning tulevikus võib õitsev kanepiäri olla tulusaks nii riigile (kanepilt saadavate maksude näol) kui ka üksikinimesele (uued töökohad).

 

 

Allikad: Business Insider, Gallup Politics 

Foto: beyondchronic.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt