Meditsiiniline kanep kogub üha enam populaarsust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2013 kell 10:30thc

Paljud inimesed on saanud teadlikuks meditsiinilise kanepi kasulikkusest. Bonni ülikooli molekulaarse psühhiaatria instituudis tehtud hiljutisest uuringust selgus, et kui aktiveerida aju kannabinoidsüsteem, hakkavad vabanema antioksüdandid, mis toimivad puhastava süsteemina. Selle protsessi käigus eemaldatakse kahjustatud rakud ja parandatakse rakke energiaga varustavate mitokondrite funktsioneerimise tõhusust.

 

On suur hulk tõendeid, et kanep võib olla tõhus ravim, muu hulgas ka vähi vastu. Veebilehel Collective Evolution on välja toodud nimekiri 20 meditsiinilisest uuringust, mis tõestavad, et kanep võib ravida vähki. On teada, et taimsed dieedid võivad krooniliste haiguste surmajuhtumeid vähendada kuni 60% ning kanepi kasutamine meditsiinis aitaks väga suurt hulka patsiente.

On tõestatud, et kannabinoidid vähendavad vähirakkude arvu, kuna neil on suur mõju immuunsüsteemi taastamisele ja aina rohkemad toorest kanepit ravimina kasutanud patsiendid on kogenud vähi taandumismärke lühikese raviperioodi jooksul. Ent vastupidiselt üldlevinud uskumusele ei aita kanepi suitsetamine haiguste ravimisele kaasa, sest suitsetades kanepi ravitoime kahaneb. Kannabinoide saab kanepiõlist või toore taime manustamisel.

Kanepi suitsetamisel, st kui kanepit on kuumutatud ja põletatud, muutub selle keemiline struktuur ja THC ning ühtlasi ka ravitoime. Peale selle tekib kehas põlemise tagajärjel tekkinud ühendite sissehingamisel oksüdeerumisprotsess, mis võib viia terviseprobleemideni.

 

Vaata videot: 

Allikad: Collective Evolution 1, RSTB, Collective Evolution 2

Fotol (worldofmolecules.com) THC molekul

 

Toimetas Doris Helina Fjuk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt