Šerifid andsidki Colorado osariigi uute relvaseaduste pärast kohtusse

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. mai 2013 kell 18:35relvadMärtsis kirjutasime, kuidas Colorado šerifid on vastu osariigi uutele relvaseadustele ning ei kavatse inimestelt nõuda nende täitmist. Samuti andis nende esindaja teada, et nad plaanivad seaduste väljakuulutamisel osariigi vastu kohtusse minna. Eelmise nädala lõpul antigi hagi sisse.

 

Uus relvaseadus peaks jõustuma esimesel juunil ja puudutab padrunisalvede suurust ja ostjate taustakontrolli. Seadust, mida tehti ilmselt küll heas usus, on võimalik tõlgendada nii, et see keelab igasugused magasinid ning nõuab taustakontrolli ka siis, kui annad oma relva näiteks pereliikme kätte hoiule.

Šerifid ütlesidki pressikonveretsil, et seadusemuudatused pole mitte ainult põhiseadusega vastuolus, vaid ka segadusseajavad ja rakendamatud. Näiteks oli esialgu plaanis ära keelata rohkem kui 15 kuuli mahutavad padrunisalved, et hoida ära massitulistamisi, kuid nüüd võib seadusest välja lugeda, et keelatud on kõik salved, mida on võimalik kergesti mahukamaks muuta. See käib aga tegelikkuses pea kõikide salvede kohta. Sellised relvad ei muutu küll ebaseaduslikuks, kuid neid ei tohi enam uue seaduse järgi müüa, välja laenata ega ära anda. See tähendab ka seda, et sellise relva kellegi kätte hoiule andmine oleks kuritegu, seda isegi juhul, kui see toimub vaid hetkeks.

Samuti leiavad šerifid, et taustauuringute nõudmine on vaevarikas, sest neid tuleks nõuda kõigilt. Näiteks tõi üks šeriffidest oma naabri, kes peaks tellima oma kihlatu kohta taustauuringu, kui tahab oma relva sõjaväkke mineku ajaks tema hoole alla jätta.

 

Allikad: The Daily Caller, NBC News

 Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.