Krüpto 9/11: FTX-i “kontrollitud lammutamine” juhatab sisse range reguleerimissüsteemi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2022 kell 12:44



Foto: Canva

9/11 oli katastroofiline sündmus, millel lubati mitmel viisil toimuda, et õigustada Patriot Acti laiendamist, mis legaliseeris luurekogukonna Ameerika rahva järele luuramise. Samuti käivitas see aastakümneid kestnud USA politseiriigi laienemise, mis on sellest ajast alates muutunud “terrorismivastasest sõjast” sõjaks kogu läänemaailma rahvaste vastu. See oli muidugi alati plaan. 11. septembril lubati toimuda, et avalik pahameel kaasneks seadusandlike ja täidesaatvate jõupingutustega orjastada Ameerika rahvas (ja sealt edasi kogu ülejäänud maailm) jälgimisriigi alla, kirjutab Natural News. Nüüd on sarnane näidend käimas krüptoruumis. Tundub tõenäoline, et FTX-i (Bahamal asuv krüptobörs, mis asutati 2019. aastal; 2021. aastal oli sellel üle miljoni kasutaja – toim.) kokkuvarisemine oli plaanitud algusest peale, sest ilmsiks on tulnud faktid, et krüptovahetusplatvorm tegutses rahapesuoperatsioonina. Sellise ärimudeliga ongi pankrot varem või hiljem vältimatu tulemus. Suurem küsimus on hoopis, et miks pole FTX-i pettust juhtinud Sam Bankman-Friedi ikka veel vahistatud? 

 

Nüüd, kui FTX on kokku varisenud – sündmus, mis oli ettevõtte tegevusse algusest peale kavandatud –, tekivad muidugi üleskutsed krüptovaluutade range reguleerimise järele.

“Krüptobörsile FTX kukub haamer. Küsimus on selles, kui raske see võib olla, ” kirjutab CoinDesk:

“…mitmed osariigi ja föderaalasutused algatasid või laiendasid ettevõtte uurimist, sealhulgas USA justiitsministeerium, USA väärtpaberi- ja börsikomisjon, Bahama väärtpaberikomisjon ja Bahama finantskuritegude uurimise osakond. USA Kongressi liikmed mõlemast erakonnast nõuavad samuti krahhi tõttu edasisi same.”

 

Vaja oli tekitada avalik pahameel

See karm krüptomäärus on kahtlemata juba valmis kirjutatud ja seda ollakse valmis õigusaktidesse sisse viima. Nad vajasid lihtsalt laiaulatuslikku plahvatust, et tekitada piisavalt avalikku viha, tagamaks uute marotte vastuvõtmist.

Praktiliselt kogu krüptotööstus langes FTX-i pettuse ohvriks. Nad usaldasid FTX-i ilma ühegi mõjuva põhjuseta, andes lihtsalt oma krüpto (ja võtmed) üle petturile, kes seadis kogu tööstusharu tulevaste valitsuse määrustega lõksu. Kaardimajake ehitati üles reklaamile, sotsiaalse õigluse nonsensile ja turunduspropagandale, kuid väga vähestel inimestel oli aimu, et nad on sattunud krüptolõksu, mis hävitab nende krüptosäästud.

Krüptomaailma vanasõna on: kui pole sinu võtmed, pole sinu krüpto. See tähendab, et kui sa hoiad oma krüptot vahetusplatvormil, siis pole sul ühtegi garantiid, et see raha sul reaalselt olemas on, kui tahad seda n-ö kätte saada.

Miks pole FTX-i pettust juhtinud Sam Bankman-Friedi ikka veel vahistatud?

“FTX kukkus kokku ja nende pettus tuli avalikuks juba ligi nädal aega tagasi, aga miks pole FTX-i pettust juhtinud Sam Bankman-Friedi (SBF) ikka veel vahistatud?” küsib Youtube’i kanal Crypto Tips. Teod räägivad valjemini kui sõnad, nagu ka tegevuset

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt