Terroristide jaht jätkub: USA-s vahistati usbekk

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. mai 2013 kell 9:14 

USA võimud vahistasid riigi loodeosas terrorismis kahtlustatava Usbekistani kodaniku, teatas Ühendriikide justiitsministeerium. Kolmekümneaastane Fazliddin Kurbanov peeti kinni Idaho osariigi pealinnas Boise’is, vahendas BNS.

 

Kurbanovile esitati süüdistus Usbekistani Islamistliku Liikumise materiaalses toetamises ja hävitusseadeldise omamises. Nende eest võib teda süüdimõistmise korral oodata vastavalt 15- ja kümneaastane vangistus. Idaho naaberosariigis Utah’s on Kurbanovi vastu esitatud süüdistus lõhkeseadeldise valmistamise õpetamises.

USA Today kirjutab, et islamirühmituse, kellega Kurbanov suhtles, eesmärgiks on Usbekistani valitsuse kukutamine, kuid mehe enda tegevus andis mõista, et ta on võimeline kasutama massihävitusrelvi. Ei ole siiski täpsustatud, kas ta oleks neid kasutanud USA-s või Usbekistanis.

Idaho kohtu andmete kohaselt on Kurbanovi varasem kokkupuude seaduserikkumisega olnud vaid kiiruse ületamise näol, mille eest ta on saanud kaks trahvi aastal 2012.

 

Kuritegu ennetav karistamine on olnud mitmete tulevikust rääkivate raamatute ja filmide teemaks, kõige populaarsem neist vast Hollywoodi hitt “Minority Report” (2002), kus eeskujulik potentsiaalsete kurjategijate kinninabija leiab end lõpuks ise süsteemi ohvrina.

 

Allikad: BNS, USA Today

 

Foto: securityofficertraininghq.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt