Bostoni politseiülem soovitab kasutada rohkem turvakaameraid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. mai 2013 kell 17:53Suured avalikud sündmused nagu Bostoni maraton vajavad karmimaid turvameetmeid, kuid samal ajal ei tohi suunda võtta politseiriigi poole, ütles USA kongressi istungil Bostoni politseiülem Edward Davis. Ta pooldas turvakaamerate ja teiste tehnoloogiliste lahenduste arvu suurendamist ja rohkemate erariietuses politseinike kaasamist, kuid toonitas, et kõige selle juures ei tohi inimeste privaatsust rikkuda.

 

Davis ütles seaduseandjatele, et turvakaamerate videod võivad olla korrakaitsjate jaoks vajalikud asitõendid ja on mõeldud avalikkuse kaitseks, mitte vabaduse või sõnavabaduse piiramiseks. Samas lisas ta: “Ma ei kiida heaks tegusid, mis viiks Bostoni ja meie rahva politseiriigi mentaliteeti, kus turvakaamerad oleksid kinnitatud iga tänavavalgustusposti külge.”

 

Turvakaamerad ei aita

Bostoni politseiülem pole ainus, kes terrorihirmuga manipuleerides suuremaid turvameetmeid nõuavad ja samal ajal kõiki seoseid politseiriigiga püüdlikult tagasi lükkavad. Lisakaamerate poolt on sõna võtnud ka kongressi liige Peter King ja New Yorgi linnapea Michael Bloomberg. King ütles oma sõnavõtus: “Nii, ma tõepoolest arvan, et me vajame rohkem kaameraid. Me peame püsima terroristidest eespool ja ma tean, et New Yorgi Manhattani turvainitsiatiiv, mis põhineb kaameratel, on teinud silmapaistvat tööd. Nii et jah, ma pooldan kaamerate arvu suurendamist. See on suurepärane korratagamise meetod ja seade. Ja veelkord, see hoiab meid eespool terroristidest, kes üritavad meid pidevalt tappa.”

Ka Telegram on juhtinud tähelepanu, et USA pinnal terroristirünnakus surma saada on üliväike ja reageering üksikjuhtumitele naeruväärselt ülepaisutatud. Nii Kanadas kui Suurbritannias tehtud uuringud näitavad, et turvakaameratel ei ole mingit mõju ka tavalisele tänavakuritegevusele.

 

Allikad: Yahoo!, Infowars

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt