Türgi märulipolitsei vallutas hommikul tagasi Taksimi väljaku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2013 kell 10:03Türgi politsei võttis 10 päeva pärast Istanbuli kesklinnas asuvalt Taksimi väljakult lahkumist platsi taas vägivalda kasutades üle. Täna hommikul asus politsei püstitatud barrikaade eemaldama, samuti oli üheks prioriteedeks väljakuäärsetele majadele riputatud lippude ja loosungite maharebimine, sest need rikkuvat Türgi kuvandit maailma silmis.

 

Leidus ka umbes 10 meest, kes politseid süütepudelitega loopisid, kuid meeleavaldajad väidavad, et nendel meestel polnud rahumeelse protestiga mingit seost, vaid nad tulid sinna spetsiaalselt kaost tekitama, et politseil oleks õigustus pisargaasi ja veekahurite kasutamiseks. Sotsiaalmeedias liiguvad väited, et politseinike rünnanud meestega ei teinud politsei midagi, vaid ründasid pigem tavalisi inimesi, kes põgenesid seepeale kõrvalasuvasse Gezi parki, kuhu politsei oli lubanud mitte minna.

Peaminister Recep Tayyip Erdogan lubas meeleavaldajatega kohtuda kolmapäeval.

 

Allikad: The Guardian, Financial Times

Vaata ka: Delfi

Foto: facebook.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt