Türgi peaminister õhutab pingeid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuni 2013 kell 14:47Pühapäeval esines Türgi peaminister Recep Tayyip Erdoğan oma toetajatele ägedate kõnedega, hoiatades, et valitsuse kannatus on katkemas, nõudes meeleavalduste lõpetamist ning ähvardas võtta vastutusele kõik, kes tema valitsust ei austa. Samuti kutsus valitsusjuht järgmiseks nädalaks Istanbulis ja Ankaras kokku suured valitsusmeelsed demonstratsioonid. Suurima opositsioonierakonna juht Kemal Kılıçdaroğlu kirjutas esmaspäeval ajalehes Hürriyet ilmunud kommentaaris, et Erdoğan “püüab pingeid õhutades võimust kinni hoida ning paiskab ühiskonna leekidesse”.

 

Hoolimata valitsuse ähvardustest ja väidetest, nagu oleks kogu konflikt iga hetk lahenemas, ei kavatse meeleavaldajad alla anda enne, kui tehakse reaalseid muudatusi olukorra parandamiseks. Ei piisa sellest, kui Gezi parki ostukeskust ei tule, sest pargis toimunud esialgne kokkupõrge oli vaid viimane piisk karikas. Viimase paari aasta jooksul on alates 2002. aastast võimul olnud Õigluse ja Arengu Partei (AKP) näidanud üles süvenevaid autoritaarsuse ilminguid ja hakanud oma konservatiivseid vaateid ilmalikule riigile peale suruma. See avaldub väga erinevates eluvaldkondades – stjuardesside huulepulgavärvi reguleerimisest ilmalike koolide religioosseks muutmiseni.

Kolm elu nõudnud valitsusvastased meeleavaldused jätkuvad juba üheteistkümnendat päeva.

 

 

Allikad: BNS, The Guardian, CNN

Foto: facebook.com

 

Toimetas Maarja AljasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt