Gaasipilved Istanbuli kohal – võitlus Taksimi pärast kestab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuni 2013 kell 22:21tyrgi3Kui teisipäeva hommikul kirjutasime, et Istanbuli kesklinnas asuvale Taksimi väljakule saabus sadade kaupa märulipolitseinikke, kes toorest jõudu kasutades ajasid seal olnud vähesed meeleavaldajad ära, kiskusid maha barrikaade ja meeleavaldajate loosungeid, siis pärast tööpäeva lõppu kogunesid inimesed taas, et väljak tagasi võita. Praegu on plats politsei kontrolli all, kuid platsi ümbritsevatel aladel kestavad ägedad kokkupõrked, milles on tõsisemalt viga saanud juba kümned inimesed, väga paljudel on komplikatsioonid terve päeva jooksul väljakule lastud pisargaasi tõttu. Türgi meedikute seltsi hinnangul vajas tänase päeva jooksul arstiabi umbes 500 Istanbuli meeleavaldajat, kellest üks on kriitilises seisus.

 

tyrgi2

Täna hommikul vahistati ka kümnete kaupa (erinevatel hinnangutel 30-70) juriste, kes olid läinud Istanbuli kohtuhoone juurde, et protesteerida meeleavaldajate massilise vahistamise vastu ja teha istumisstreik, et avaldada toetust Gezi pargi meeleavaldajatele.

tyrgi_advo

 

Vaata otsepilti Taksimi väljakul toimuvast RT lehelt.

 

Allikad: The Guardian, BNS, Facebook

Fotod: facebook.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt