Vaktsiini mRNA rinnapiimas – mida emad peavad nüüd teadma

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. september 2022 kell 14:13Aasta tagasi soovitasid nii rahvusvahelised kui ka kodumaised “koroonaeksperdid” (loe: koroonaterroristid) rasedatel ja rinnaga toitvatel naistel end mRNA vaktsiiniga vaktsineerida. Perearstid, teiste hulgas näiteks Piret Ropsu, selgitasid, et see on turvaline ning Rospu ütles isegi televisioonis, et “suht poogen” (vt linki ülal). Terviseamet ja kriis.ee avaldasid 3. mail 2021 soovitused mRNA vaktsiiniga vaktsineerida nii rasedatel kui ka rinnaga toitvatel naistel, lisades, et see on täiesti ohutu. Tervisearengu Instituut soovitas 2. augustil 2021 emadel ka imetamise ajal end mRNA vaktsiiniga kaitsepookida. Vaktsineeri.ee teatas 16. novembril 2021: “COVID-19 vaktsineerimine on rasedatele väga soovitatav ja ohutu.” Värsked uuringud aga tõestavad nüüd vastupidist. Mida emad peavad nüüd teadma?

 

Kuigi rasedad ja imetavad emad olid ohutusprobleemide tõttu vaktsiinitootjate suurtest heakskiitmisuuringutest välja jäetud ning mure, et Covidi vaktsiinide mRNA võib rinnapiima kaudu ka imikutele edasi kanduda, lükati toona kategooriliselt ümber Sõltumatud arstid ja teadlased ning alternatiivmeedia, kes hoiatasid vastupidise eest, said külge lamemaalaste ja valeinfo levitajate tiitlid. Sopameedia “faktikontrolli” pioneerilaager kuulutas sedasorti uudised ametlikult väärinfoks.

Aga nüüd: rinnapiimas on tuvastatud Covid-19 vaktsiinide mRNA

Tänaseks, peaaegu täpselt aasta hiljem, on aga olukord muutunud. Tuntud ajakiri JAMA Pediatrics teatab, et rinnapiim

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt