Soome kuumad uudised 15.–28. aprill

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. aprill 2013 kell 11:05 

Esimene kodanikualgatus Soome parlamendis

Soomes jõudis eelmisel nädalal esimest korda parlamendis käsitlemiseni kodanikualgatus – karusnahafarmide tegevuse lõpetamise kohta Soomes. Esimene etapp algatuse menetlemises on osapoolte argumentide ärakuulamine kogu parlamendi koosseisu ees, mille järel asuvad küsimust käsitlema parlamendi komisjonid. Link.

 

Netis avaldati 160 000 Soome sõjafotot

Suur osa Soome sõjaajaloost muutus avalikuks, kui internetis avati juurdepääs 160 000 sõjafotoga arhiivile. Kolm ja pool aastat kestnud 1939–1945 perioodist pärit tavafoto skaneerimise ja digitaliseerimise tulemusi saab näha veebilehel www.SA-kuva.fi, kus on ka otsinguvariandid.

Lehekülje populaarsus esimestel päevadel on muutnud fotode vaatamise vaevaliseks, kuna saidil tehakse tipphetkil sekundis 2000 klikki. Link.

 

Soomes tehti immigratsiooni- ja emigratsioonirekord

Soome kolis eelmisel aastal rekordarv immigrante – kokku 31 280 inimest, mis on 2011. aasta vastavast näitajast 1800 võrra rohkem. EL riikidest oli Soome kolijaid 16 300. Ka emigreerus Soomest rekordarv inimesi – 13 850, nendest EL riikidesse 8700. Link.

 

Maksuparadiisid võeti euroliidu sihikule

Aprilli lõpus kogunevad EL riikide otsustajad Soome rahandusministri kutsutuna, et arutada maksuparadiisidesse raha kandmise piiramise võimalusi. Ka Soome rahandusminister Jutta Urpilainen on Soome meedias maksuparadiiside vastu sõna võtnud, avaldades lootust sinna kadunud raha kätte saada. Link.

 

Noortele pakutakse volbriööks naerugaasi

Soomes on mitmed naerugaasi müüvad ettevõtted asunud oma tooteid pakkuma noortele volbri veetmise vahendina. Ainus seaduslik moodus naerugaasi Soomes jaemüügis pakkuda on väikestes metallampullides koore vahustamisel kasutamiseks. Haiglates kasutatakse naerugaasi veidi paremas koosluses. Risk seisneb selles, et alkoholi või mõne muu aine joovastuses võib naerugaasi tarbimine kutsuda esile lämbumist.

Varasematel aastatel on volberdavaid noori hoiatatud õhupalliheeliumi sissehingamise eest, kuna ka see võib esile kutsuda lämbumist. Link.

 

Toimetas Ain Hinsberg

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt