Soome kuumad uudised 4.–17. veebruar

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2013 kell 17:02 

Helsingi linnavalitsus testib anonüümset töölevõtmist

Helsingi linnavalitsus testib suurema objektiivsuse huvides anonüümset töölevõtmist, kus tööandjale antakse edasi ainult info kandideerija oskustest ja töökogemustest, jättes esialgu edastamata nime, vanuse, rahvuse, soo ja perestaatuse. Sellise info põhjal väljavalitud tööotsijad kutsutakse vestlusele ja alles siis selgub seni tööandja eest varjatud informatsioon. Link.

 

Soome eurolaul feministide rünnaku all

Krista Siegfrids võitis tänavuse Soome eurolaulukonkursi lauluga “Marry Me”, teenides parimad punktid nii žüriilt kui ka rahvalt, ent sattus rootsikeelsete feministide rünnaku alla, kuna kommenteerijate arvates oli laulul kergemeelne ja naisi halvustav sisu: laulu sõnutsi teeks naine mida iganes, kui vaid saaks mehele. Soomes valdavalt rootsikeelses (sotsiaal)meedias tekkinud müra kajas seejärel vastu ka Rootsi meedias. Laulja ise on kommenteerinud “tagasisidet” nii, et eurolaulu teksti tuleb võtta huumoriga ja ilmselt puudub selle ründajatel huumorimeel. Link.

 

Soome tööjõuturul ruulivad eakad

Samal ajal, kui Soomes kõikide muude vanuserühmade tööga hõivatus langeb ning eriti kriitiline on nooremate vanuserühmade olukord, on vanuserühmade 55–59 ja 60–64 seis tööjõuturul aina parem, edestades selgelt teisi vanuserühmi. Selline suundumus on kestnud juba 15 aastat. Link.

 

Ratsahalli katuse purunemine tappis tüdruku

Kesk-Soomes Laukaas langes väidetavalt lumekoorma raskuse all sisse ratsahalli katus, tappes ühe kümneaastase tüdruku ja vigastades nelja inimest ning nelja hobust, kellest hiljem kaks samuti surid. Kurb juhtum käivitas kogu riiki ja kogukonda haaranud keskustelu, kas asi oli lumes või projekteerimisvigades ja kui palju selliseid riskihalle võib Soomes veel olla. Vastutav riigiamet on andnud teada, et mõnda aega arutelu all olnud kontrollid just seda tüüpi katustele ja lumeoludele mõeldes tuleb muuta kiiremas korras kohustuslikuks, sest selliseid probleeme on paljude hallide katuste lumekandevõime osas täheldatud varemgi. Link.

 

Helsingi valmistub ostlevate venemaalaste vastuvõtuks

Helsingi piirkonna kaubanduskoda taotleb ametivõimudelt kauplustele luba olla tänavu lahti ka Kristuse taevaminemispühal ehk 9. mail, kuna 9.–12. mail oodatakse Soome ja eriti Helsingi piirkonda suurt turistidevoogu Venemaalt. Lisaks pikale pühale toob ilmselt tavalisest rohkem venelasi selleks ajaks Soome pealinna ka jäähoki MM – Soome-Venemaa 10. mai mäng on juba välja müüdud.

Eelmisel aastal tekitas omajagu probleeme pühapäevane emadepäev, mil kõik kauplused olid suletud ja vastavat hoiatust turismiinfos ega kaubanduskeskuste infos polnud välismaalastele antud ning nõutu turistidemass üritas asjatult sisseoste teha. Link.

 

Toimetas Ain HinsbergKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt