Uudiseid Leedust: President hoiatas piire revideeriva Venemaa eest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. märts 2014 kell 15:40presidentLeedu president hoiatas piire revideeriva Venemaa eest

Leedu president Dalia Grybauskaitė ütles Brüsselis olles välja, et Krimmis toimuv on hoiatus, et Venemaa üritab oma piire revideerida ja ümber joonistada ning järgmisteks võivad olla Moldaavia, Baltimaad ja Poola. Tema hinnagul ei ole Euroopa ikka veel aru saanud, mis toimub, aga NATO oskab reageerida kiiremini, saates Baltimaade õhuruumi turvama lisajõude.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedu kahtleb Venemaa telesaadete seaduslikkuses

Leedu ringhääling pöördus riigi peaprokuröri poole palvega anda hinnang, kas kahe telejaama – Esimene Balti Kanal ja RTR Planeta – Leedussegi transleeritud saated olid kooskõlas Leedu seadustega. Nimelt kahtlustatakse neid telejaamu valeinfo edastamises ning vihkamise ja sõja õhutamises seoses Ukraina sündmuste kajastamisega ja Leedu seaduste kohaselt on selline tegevus kriminaalkorras karistatav.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Leedu on esindatud Forbesi maailma rikkaimate edetabelis

Leedu on tänavu esimest korda esindatud Forbesi maailma rikkaimate edetabelis. Nimelt hinnati Leedu ärimehe Nerijus Numavivičiusi varasid 1 miljardi USA dollarile. Numavivičius, kes on meilegi tuntud Maxima kaudu, on 1565. kohal  edetabelis ära toodud 1645 miljardäri seas.

Allikas: Lithuanian Tribune

 

Foto: PM/Scanpix Baltics / Priit Simson

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt