Uudiseid Soomest: Eduskunta piiraks venelaste kinnisvaraostubuumi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 9:15Eduskunta liikmed piiraksid venelaste kinnisvaraostubuumi Soomes

Üle poole Eduskunta liikmetest piiraks Venemaa kodanike kinnisvaraostubuumi Soomes ja 101 parlamendiliiget on andnud oma allkirja vastavale deklaratsioonile. Kuna ainult Venemaa kodanikele sellise piirangu kehtestamine oleks ebaõiglane, siis on plaanis kehtestada piirang kõigi Euroopa majanduspiirkonda mittekuuluvate riikide kodanikele.

Piirang eeldaks nende puhul vähemalt viis aastat Soomes elamist enne endale seal kinnisvara soetamiseks loa saamist.

Näiteks 2012. aastal sooritasid Venemaa kodanikud Soomes 430 kinnisvaratehingut.

Allikas: Helsinki Times

 

Kogu Soome uudisteaasta fotodes

Helsingin Sanomate fotograafid koostasid galerii aasta parimatest uudispiltidest, kus on muu hulgas näha parlamendi ees tukkuvat ministrit, ilmeid Nokia müügi pressikonverentsilt ja iseseisvuspäevamäsu Tamperes. Galeriis on ka selliseid fotosid, mida ajalehes ei ole avaldatud.

Allikas: Helsingin Sanomat

 

Soomes tõusis aasta keskmine temperatuur tänavu kaks kraadi

Varajane suvi ja soe sügis tõstsid tänavu Soome keskmist temperatuuri kahe kraadi võrra. Näiteks Helsingis on juba kaheksa kuud jutti olnud soojemad varasemast perioodi keskmisest.

Allikas: Helsinki Times

 

Kirikust lahkus tänavu 50 000 soomlast

Kui Eroakirkosta.fi andmetel eelmisel aastal lahkus Soomes riigikirikust 41 000 liiget, siis tänavu on vastav kadu juba 50 000. See on 2010. aasta (80 000 lahkujat) järel uus rekord. Tänavust kadu on kõige rohkem põhjustanud suvine skandaal, kui siseminister arutles avalikult piibli ja Soome seaduste suhte üle.

Allikas: MTV

 

Soomes süveneb tööjõukriis

Kui Soomes tööjõukriis aina süveneb, siis erinevad osapooled on üsna vastakatel seisukohtadel, mis on probleemi põhjuseks ja kuidas seda lahendada. Tööjõupoliitika ekspertide hinnangul ei võeta juba väljakujunenud kriisi piisavalt tõsiselt ja seda olukorras, kus samas on riigis kõrge töötus. Eriti kriitiline on seis tööjõu leidmisega sotsiaalalal ja tervishoius, toitlustuses ja transpordis.

Riikliku vaatenurga esindajad on aga seda meelt, et Soome ei saa enam majanduskasvus loota ekspordile ning peab hakkama tegelema teadliku ja plaanikohase tööjõu riiki  meelitamisega väljastpoolt või muidu ei suudeta majandusarengut tagada.

Samuti soovitatakse Soomel õppida Rootsilt, kus on oldud selles küsimuses oluliselt edukamad.

Allikad: MTV, Helsingin Sanomat

 

Foto: mtv.fi

 

Toimetas Ain Hinsberg*

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt