Nature: teadlased üritasid inimesi COVID-iga nakatada ja ebaõnnestusid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. mai 2024 kell 17:42Foto: Pixabay / Crissa

Peatselt pärast koroonapettuse algust 2020. aasta kevadel avaldasime Telegramis esimesed artiklid teemal, et viirusi ja nakkushaigusi pole olemas, vaid haigused on keha loomulik puhastusprotsess. See tähendab omakorda, et kõik piirangud, lukustused, maskid, sotsiaalsed distantseerumised ja ka vaktsiinid on täiesti mõttetud. Eestis pakkus üks insener isegi mitu tuhat eurot selle eest, et keegi teda koroonaviirusega nakataks. Kõikide selliste mõtete ja postituste eest tühistati sind neli aastat tagasi automaatselt. Nüüd, neli aastat hiljem on teadusajakiri Nature avaldanud artikli sellest, kuidas teadlastel ei õnnestu inimesi COVID-iga nakatada.

 

Ühiskond peaks olema tagajalgadel. Kui sa toona uskusid koroonat ja ajaloo suurima taudi narratiivi, siis peaks see Nature’is avaldatud lugu olema sinu elu parim uudis. Kogu peavoolumeedia, kõik erakonnad ja kõik poliitikud, kõik avaliku elu tegelased ja eksperdid peaksid seda uudist “hõikama alla mägede tipust” nii Eestis kui ka välismaal. Aga kõikjal valitseb vaikus.

Kuidas on võimalik, et teadlased ei suuda inimesi surmavasse taudi nakatada?

Nature kirjutab, et kui Paul Zimmer-Harwood vabatahtlikult SARS-CoV-2-sse nakatus, polnud ta kindel, mida oodata. Ta oli valmis kordama oma esimest ravi COVID-19-ga looduslikult omandatud infektsiooni tõttu, mis andis talle gripilaadsed sümptomid. Kuid ta lootis, et tema immuunsus aitab tal end piisavalt hästi tunda, et kasutada sisetrenažööri, mille ta oli endaga karantiini kaasa võtnud.

Selgus, et Ühendkuningriigi Oxfordi ülikooli doktorandil Zimmer-Harwoodil polnud põhjust millegi pärast muretseda. Ei tema ega ükski teine 35 inimesest, kes osalesid nn kontrollkatses, ei saanud tegelikult COVID-19-t.

Uuringu tulemused, mis avaldati 1. mail ajakirjas

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt