Uudiseid Soomest: toetatakse vaid täielikku sõjalist sõltumatust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. veebruar 2014 kell 16:29Soomlased toetavad ainult täielikku sõjalist sõltumatust

Selge enamus soomlastest ei toeta Soome liitumist ühegi sõjalise koostöö vormi või organisatsiooniga. Nii NATO-sse astumise, Euroliidu ühise kaitse kui Soome ja Rootsi ühise kaitseliidu  vastu on suures joones kaks kolmandikku vastavas gallupis küsitletutest.

Allikad ja lisalugemist: Iltalehti, Verkkomedia

 

Soome-Rootsi hokimängust olümpial -80 miljonit eurot tööajas

Soomes arvutati välja, milline kadu kaasnes Soomes kadumaläinud tööajana eurodes keset tööpäeva ehk kell 14-16.30 toimunud Soome-Rootsi hokimänguga olümpial. Kogusummaks saadi –79,7 miljonit eurot ehk sellises rahasse konverteeritud mahus läks kaduma tööaega.

Samas võis aga mänguga kaasneda positiivset tarbimismõju, kui antud juhul siis kaotuse allaneelamiseks osteti tavapärasest rohkem vastavaid jooke.

Allikas: Taloussanomat

 

Tuuleenergia Soomes vastutuules

Soomes on tuuleenergia sedavõrd tõsises vastutuules, et võetud eesmärkidest võib koguni pool jääda täitmata. Probleemideks on bürokraatia nii asjaajamise mahus, keerukuses kui kestuses ja tohutu hulk kaebuseid nii juba ehitatud tuuleenergia tootmisüksuste mõju üle, kui ka plaanide ja planeeringute kohta.

Allikas: MTV

 

Soome jalgpall toetab seksuaalset võrdõiguslikkust

Soome jalgpalli meistriliiga (Veikkausliiga) kirjutas alla võrdõigusliku spordi lubadusele ehk koostöölepingule seksuaalset võrdõiguslikkust edendava Straight Star Ally projektiga.

Jalgpalliliiga on esimene spordiorganisatsioon, mis vastava sammu avalikult võttis astuda ja huviga oodatakse, kuidas käituvad antud küsimuses Soome jäähokiringkonnad.

Allikas: City

 

Lõuna-Soomes hakatakse romade elutingimusi parandama

Lõuna-Soome regioonis on administratsioon võtnud ette romade elutingimuste parandamise. Esimeseks sammuks on  vastava nõukoja kokkukutsumine, mille tulemusel peaks 2016. aasta lõpuks olema kaardistatud ja läbi arutatud kõik asjakohased probleemid ning välja pakutud ka vastavad parendusmeetmed erinevatele ametkondadele.

Allikas: Metro

 

Foto: verkkomedia.org

 

Toimetas Ain Hinsberg *

*Igal esmaspäeval teeb möödunud nädalal meie naabreid (Läti, Leedu, Soome, Venemaa, Rootsi) enim kõnetanud uudistest kokkuvõtte turismi-teadjamehest läänemereruumi-poliit, EHTE (Eesti Hotelli- ja Turismikõrgkooli) arendus- ja uuringute osakonna juhataja ning õppejõud Ain Hinsberg.

 

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt