CNN: sinu telekas võib sind jälgida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. august 2013 kell 11:16Samsung-Smart-TV-Launch-8

Enamus uusi televiisoreid sarnaneb juba päris palju arvutile – neil on internetiühenduse ja erinevate lisade võimalus, samuti kaamera ja mikrofon. 2012. aastal välja tulnud Samsungi plasma- ja LED-televiisoritest avastati turvaauk, mis võimaldab häkkeritel märkamatult TV veebikaamera sisse lülitada, vahendab CNN-i Vanglaplaneet.

 

Ehk siis, samal ajal kui sa vaatad oma lemmiksaadet, võid sa ka ise kellelegi silmailu pakkuda. Kuid see pole ainuke probleem. Turvaaukude tõttu on ka võimalik kasutajaid valedele internetilehtedele suunata ning nii näiteks pangakonto andmeid varastada.

Samsung on nüüdseks väidetavalt küll vea kõrvaldanud, kuid see on hea näide, mida tehnoloogia võrku ühendamine endaga kaasa võib tuua. Järjest enam tehnikat – valvekaamerad, valgustid, termostaadid, isegi majade uksed ja aknad – on kaugelt juhitavad. See toob kaasa väga suure turvariski. Kuid unustage väikehäkkerid ja tuletage meelde hiljutist PRISM-i skandaali. Huvitav, mida NSA arendusjuhid uue tehnoloogia sellistest võimalustest arvavad? Kahtlustada võib, et neil ei oleks midagi selle vastu, kui NSA käsutuses oleksid juba Orwelli kirjeldatud teleekraanid.

 

Vaata ka CNN-i videot siit või Infowars.com-i uudisnuppu:

 

 

 

Allikas: Vanglaplaneet

Algallikas: CNN

Loe ja vaata lisaks: Wall Street Journal, NBC

Foto: hype.my

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt