Saksamaal tehtud uuring tuvastas 81 protsendil testitutest teistest koroonaviirustest tingitud immuunsuse SARS-Cov-2 vastu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. oktoober 2020 kell 10:57“Koroonapandeemia alguses – ja osaliselt veel tänagi – räägiti pidevalt “uudsest“ viirusest, mille ebameeldivaimaks omaduseks on see, et oma uudsuse tõttu on ta immuunsussüsteemile võõras. Seetõttu tundusid vabaduste piiramise erakordsed meetmed põhjendatud. Täna selgub, et see ei ole õige, kuna aina rohkemad uuringud tõendavad immuunsuse olemasolu tänu varasemale kokkupuutele külmetuskoroonaviirustega. Tübingeni Ülikooli uuringu kohaselt oli immuunsus olemas lausa 81 protsendil uuringus osalenul. See läheb kokku Ischglis tehtud uuringuga, kus 85 protsenti antikehadega inimestest ei märganud nakkust vähimalgi määral,” kirjutab Austria teadlane dr .

 

Märtsis ja aprillis ilmusid esimesed uuringud, mis näitasid, et märkimisväärsel osal elanikkonnast on uue viiruse vastu juba teatav immuunsus olemas, mille nad on saanud varasematest kokkupuudetest koroonaviirustega (külmetusviirustega).

 

Ristimmuunsus teineteisele sarnaste viiruste korral

Beeta-koroonaviirusena on SARS-Cov-2 palju struktuurilisi sarnasusi selle perekonna teiste koroonaviirustega. Meie immuunsussüteem tunneb igal juhul “uue” viiruse ära ja reageerib kiirelt sobivate T-lümfotsüütidega, nagu tänaseks on tõestanud arvukad uuringud. Lapsed, kes puutuvad pidevalt kokku hingamisteede teiste viirustega, ei haigestu peaaegu üldse ja ei kanna ka viirust edasi. 62 protsendil 6- kuni 16-aastastel leiti isegi neutraliseerivaid antikehasid.

Uus uuring toob välja SARS-CoV-2 spetsiifilised ja ristreaktiivsed T-rakud, mis tuvastati kahel suurel testitute rühmal: ühel rühmal oli SARS-CoV-2 nakkus, teisel rühmal mitte.

T-rakkudest tulenev ristreaktiivsus

T-rakkude ristreaktiivsus erinevate viiruse liikide ja isegi erinevate patogeenide vahel on teada fenomen. Varajastes uuringutes leiti juba väikestes rühmades SARS-CoV-2 vastu mõjuvaid T-rakke, seda nii nendelt, kes ei olnud SARS-CoV-2 nakatunud kui ka nakatunutelt, kellel ei olnud aga tekkinud tuvastatavaid antikehasid. See võimaldab juba teha järeldusi inimeste külmetuskoroonaviiruste ja SARS-CoV-2 r

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt