Itaalia tippviroloog ei poolda hüsteeriat ja on uue lukkupaneku vastu: 95% on ilma sümptomiteta

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. oktoober 2020 kell 14:02Massimeedia on maalinud pildi, et seisame taas silmitsi õõvastava olukorraga välismaal – kuna meil endil pole hetkel koroonahaigete arv liialt suur (ning puudub mõni muu murettekitav asjaolu, mis võiks paanikat põhjustada) – siis esitletakse meile näiteks Prantsusmaad ja Itaaliat taas kui lootusetuid koroonaviiruse levialasid. Ka seal leidub kriitilisi eksperte, kes oskavad olukorda kaine mõistusega hinnata ja hoiatavad alusetu hüsteeria eest.

 

Näiteks on võtnud sõna Itaalia oma ala tõeline professionaal ja rahvusvaheliselt tuntud viroloog – Padua Ülikooli mikrobioloogia ja viroloogia professor Giorgio Palu, astudes vastu Rooma valitsuse karmile koroonapoliitikale.

Professor Palu avameelset arvamust võis 23. oktoobril lugeda Itaalia päevalehes Corriere della Serra: “Koroonaviiruse puhul võib täheldada suhteliselt madalat suremust – see võib küll tappa, aga pole katk. 95 protsenti koroonaviirusega nakatunud itaallasest on täiesti sümptomivabad – rõõmustavalt madal haigestumise sagedus võrreldes gripiviirustega.”

 

Loevad ainult intensiivravi patsiendid

Giorgio Palu leiab, et uute nakatunute arv on täiesti ebaoluline, ühest küljest testide ebatäpsuse tõttu ja teisest küljest on suur hulk nakatunutest täiesti sümptomiteta. Otsustavaks teguriks on intensiivravi osakonda vastuvõetud patsientide arv. “See on number, mis annab tunnistust olukorra ohtlikkusest,” selgitab ta.

“Pärast uute nakatumiste arvu langust juulis tänu suveperioodile tõusis see jälle peale puhkuseperioodi lõppu ja kooli algust,” nii tsiteerib viroloogi Austria uudisteportaal OE24. “Probleem pole mitte koolis endas, vaid ühistranspordis, millega kaheksa miljonit õpilast sõidab. Siiski on vajalik, et koolid jääksid avatuks,” on viroloogi arvamus.Nimetatud põhjusel võtab Palu sõna ka taaskordse üleriigilise lukkupaneku vastu, nagu see kehtestati Itaalias märtsis ja aprillis ning mida valitsus uuesti ette valmistab. “Kodanikuna olen uue lukkupaneku vastu, sest see tähendaks meie majanduse hukku. Teadlasena olen selle vastu, kuna see mõjutaks meie noorte haridust, kes on meie tulevik. Arstina olen ka lukkupaneku vastu, sest see piiraks teiste haiguste, näiteks vähi all kannatavate inimeste juurdepääsu ravile. Seejuures on COVID-19-ga seotud suremus madal. Me peame selle hüsteeria lõpetama,” sõnas teadlane.

 

Me peame selle lõpetama!”

OE24 uudisteportaali andmetel sai professor Palu tuge ka Itaalia Kõrgeima Terviseinstituudi (CSS) presidendilt Franco Locatellilt, kelle asutus nõustab valitsust koroonaviiruse epideemiaga tegelemisel. Patsientide arv intensiivravi osakondades olevat palju väiksem kui eelmisel kevadel. Öine väljumiskeeld üleriigilisel tasandil paneks toitlustustööstusele, mis on niigi juba tõsises kriisis, täiendava koormuse. Lukkupanemine tähendaks riigile ränki sotsiaalseid ja majanduslikke tagajärgi,” hoiatas Locatelli oma intervjuus päevalehele Il Fatto Quotidiano.

Loodame, et nende ekspertide arvamusavaldused ei jää hüüdja hääleks kõrbes ja poliitikute poolt eiratuks.

 

Allikad: Journalisten Watch, Corriere della Serra, OE24, Il Fatto Quotidiano

Foto: metropolitanmagazine.it

 

Tõlkis ATCG Tõlkebüroo

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt