Rohkem kui 99% Itaalias surnud koroona-patsientidest põdes ka teisi haiguseid

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. märts 2020 kell 11:44Värske uuring Itaalia riikliku tervishoiuasutuse poolt võib anda selgitust, miks on Itaalia koroonahaigete suremus (8%) kõrgem kui teistes riikides. Rohkem kui 99% Itaalia koroonaviiruse ohvritest olid inimesed, kes kannatasid teiste terviseprobleemide käes, samuti arvatakse, et nakatunute arv on palju suurem, kui testide abil selgunud.

 

Surmajuhtumitega seotud meditsiiniliste andmete järgi oli vaid kolm inimest (0.8% koguvalimist, milleks oli 355 inimest) ilma eelneva patoloogiata. Peaaegu pooltel oli kolm varasemat haigust ja umbes neljandikul oli kuni kaks. Rohkem kui 75% inimestest kannatasid kõrge vererõhu käes, umbes 35% protsendil oli diabeet, ning kolmandikul oli südamehaigus.

Nakatunute mediaanvanus on 63, kuid suurem osa surnutest on vanemad. Itaalia koroonaviiruse surmajuhtumite keskmine vanus on 17. märtsi seisuga 79,5. Alla 50-aastaseid ohvreid on olnud 17. Kõik ohvrid, kes olid nooremad kui 40, olid tõsiste terviseprobleemidega mehed.

Teine uuring näitab ka seda, et kuna Itaalias testitakse vaid sümptomitega patsiente, on tegelik nakatunute arv tõenäoliselt suurem. GIMBE Foundationi sõnul on nakatunud itaallaste arv umbes 100 000. See viiks suremuse lähemale globaalsele keskmisele, milleks on kaks protsenti.

 

Allikad ja lisalugemist: raport, Bloomberg, New York Post

 

Toimetas Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt