Dr Veronica Tilden: viljatus on kehva tervise tagajärg

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. september 2023 kell 16:17Veronica Tilden. Foto: ekraanikuva / bitchute.com

Avaldame dr Tom Cowani hiljutise intervjuu dr Veronica Tildeniga, mis keskendub läänemaailma tabanud viljatuseprobleemi raviprogrammile. Veronica Tilden on aastate jooksul töötanud suure hulga paaridega, et nende viljatust tagasi pöörata. Kasutades tervet mõistust, et viljatus on kehva tervise tagajärg, kirjeldab ta, kuidas ta kasutab oma kuut tervisesammast, et aidata paaridel tervist taastada, mille tulemuseks ongi enamasti nende viljakuse taastumine.

 

Osteopaadina töötaden näen oma praktikas, et viljatust esineb üha rohkem. Olen sellel alal töötanud peaaegu 25 aastat. Ja isegi enne viimast paari aastat oli see kuni umbes 25%. See tähendab, et umbes 25% meie paaridest ei saa ühe aasta jooksul rasestuda ja seda loetakse definitsiooni järgi meditsiinis viljatuseks.

 

Abi on keeruline leida

Ma tean arstina, et kui paaridel on probleeme, ei ole abi lihtne leida. Kui nad lähevad oma esmatasandi arsti juurde või sünnitusabiarsti või günekoloogia juurde, siis peamine asi, mida neile pakutakse, on ravim nimega Clomid, mis enamikule inimestele isegi ei sobi.

Spetsialistid ei räägi neile midagi tervisest ega sellest, kuidas oma tsükleid jälgida. Ja teine asi on see, et nad suunatakse viljakuskliinikusse. Need on aga tegelikult ainult invasiivsete protseduuride nagu kehavälise viljastamise ja muude keeruliste asjade tegemine. Ja enamasti pole see absoluutselt vajalik. Nii et avastasin, et kui aitan inimestel mõista, kuidas oma tervise eest vastutust võtta, hakkavad toimuma tõelised muutused.

 

Te jõudsite radikaalsele järeldusele, et inimese tervis võib tegelikult mõjutada tema viljakust?

Jah. Keegi, kes on haige, ei pruugi olla viljakas, sest see võib olla keha kaitsereaktsioon. Viljakus on kulutatav füsioloogiline funktsioon. Kui me pole terved, siis keha teab, et praegu pole õige aeg beebit maailma tuua.

Umbes kolmandik kordadest on see naise probleem. Umbes kolmandikul juhtudest on see mehe probleem. Ja umbes kolmandikul juhtudest on see kas mõlema probleem või me ei tea, mis on põhjus.

Üks esimesi asju, mida naine oma tervise kohta teada võiks, on see, kas tema menstruaaltsükkel on normaalne ja terve. Ma võin teile öelda, et naised ei tea, kas see on seda või mitte. Nad ei tea, millal nad on viljakad ja millal mitte. Selles valdkonnas on meeletult palju teadmisi puudu. Nii et see on absoluutne esimene samm. Kui naine jälgib oma tsükleid ja arvab, et teab, millised päevad on viljakad ja just nendel päevadel tuleb vahekorda astuda, sest tema tsüklis on tegelikult ainult kuus päeva, mille jooksul ta võib rasestuda, kui tal on ovulatsioon. Naised, kes jälgivad oma tsükleid, arvavad, et nad teavad, millal neil need päevad on. Aga uuringute põhjal näeme, et ainult 13% juhtudest oli neil tegelikult õigus. Nii et kõige esimese asjana oleks vaja teada, millistel päevadel võib rasestuda.

Esimene asi, mida mees peaks tegema, on kontrollima oma spermat. Lihtsalt tuleb teha tavaline sperma analüüs, et näha, kas spermatosoidid liiguvad, millised nad välja näevad, milline on kvaliteet.

Kas arvate, et laborites tehtavad tavalised testid on tegelikult täpsed?

See on meie ainus võimalus ehk teisisõnu, see test on nii hea, kui praegu olla saab. See ei ole 100% teabest, mida me tingimata vajame, kuid see on vähemalt juhend.

 

Ehk siis kõigepealt tuleb teha endale selgeks, kas teil on normaalne menstruaaltsükkel ja kas teil on normaalne spermatosoidide arv?

Just.

 

Järgmise

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt