Kas DMT võib ühendada inimmõistust paralleeluniversumiga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2014 kell 19:40Teadlased arutlevad selle üle, kas DMT abil on inimesele avanenud värav paralleeluniversumitesse. Eelnevalt on teoreetikud pidanud suhtlust paralleelmaailmadega ebatõenäoliseks, selleks vajalike eritingimuste tõttu. Nüüd, kus DMT on osutumas puuduvaks lüliks, on koitmas uued avastused.

 

Oma raamatus “Vaimu molekul – DMT” (DMT: The Spirit Molecule) väidab meditsiiniprofessor Rick Strassman, et DMT, mis on üks võimsamaid hallutsinogeenseid ained, võimaldab kindlat ja püsivat ligipääsu eksistentsi teistele tasanditele. Ta väidab, et DMT võib olla väravaks paralleeluniversumitesse. Need universumid on alati olemas ja väljastavad pidevalt infot, kuid me ei suuda neid aduda, sest me pole selliselt seadistatud. Meie “programm” hoiab meie teadvuse fikseerituna “normaalsuseks” peetaval kanalil, väidab Strassman.  Meil pole ka aistimisvahendeid, mis võimaldaks lülituda sellise info kanalile. Strassman aga usub, et DMT abil saame häälestuda teistele eksistentsi dimensioonidele, mis on igal ajahetkel olemas.

 

Mis on DMT?

DMT ehk dimetüültrüptamiin on trüptamiini perekonda kuuluv orgaaniline aine, mida leidub paljudes taimedes ja mida toodab väikeses koguses pidevalt ka inimese keha. Spetsiaalselt valmistatuna ja manustatuna on sellel ainel väga tugev psühhedeelne toime. Enamasti tarvitatakse seda Lõuna-Ameeria põliselanike traditsioonist pärineva Ayahuasca taimetee rituaalina, mida võetakse ette spirituaalsetel eesmärkidel.

 

DMT on uks paralleelmaailmadesse?

Teoreetilised füüsikud eeldavad, et paralleeluniversumite olemasolu põhineb interferentsi fenomenil, kirjutab Strassman.  Seda fenomeni ilmestavaks näiteks on see, mis juhtub kitsast auku kartongpapis läbistava valguskiirega. Pinnale, millele auku läbiv valgus langeb, tekivad erinevad ringid ja värvilised servad, kuid need ei ole ainult kartongis oleva auguservad.  Oluliselt keerukamate katsete tulemusena on teadlased jõudnud järeldusele silmale nähtamatute valgusosakeste olemasolus, mis põrkudes silmale nähtavate valgusosakestega, tekitavad ootamatu laine paindumise.

Paralleelmaailmade suhtlus tekibki interferentsi ilmnemisel. Teoreetiliste hüpoteeside kohaselt on kirjeldamatu hulk paralleeluniversume ja multiversume, millest kõik on meie omale sarnased ja mis alluvad füüsikaseadustele.

Erinevate multiversumite idees pole ju midagi iseäranis veidrat või eksootilist. Nad on paralleelsed tänu osakestele, mis neid moodustavad ning mis asuvad igas universumis eri positsioonides.

Strassman viitab briti füüsikule David Deutschile, selle valdkonna juhtivale teoreetikule, kelle sulest on ilmunud raamat “Reaalsuse kangas”(The Fabric of Reality).

Olles Deutschiga DMT teemal kirjavahetuses, arutlesid nad, kas sel ainel võib olla omadusi muuta inimese ajufunktsioone niivõrd, et oleks võimalik saada ligipääs või ammutada teadmisi paralleelmaailmadest.

Füüsik Deutsch kahtleb inimese võimes suhelda paralleeluniversumitega, kuna see eeldaks ajult “kvanttöötlust” (quantum computing). Deutschi järgi tähendab see fenomen seda, et aju suudaks jaotada ülikeeruka ülesande komponendid suure hulga paralleeluniversumite vahel ning siis jagada tulemusi. Sellise kvanttöötluse üheks eelduseks on aga keskkonna absoluutse nulli lähedane temperatuur. Seetõttu peab füüsik universumitevahelist pikemaajalist kontakti bioloogilises süsteemis vähetõenäoliseks.

Kuid nüüd, märgib Strassman, kus DMT on võtmeosis, mis suudab muuta aju füüsilisi omadusi niivõrd, et“kvanttöötlus” võiks toimuda kehatemperatuuril, võib kontakti paralleelmaailmadega pidada võimalikuks. Teisisõnu, DMT muudab ajufüsioloogiat sellisel määral, et võimaldab meile ligipääsu paralleelmaailmadesse.

Seda võimalust toetavad paljud lood inimestelt, kellel on DMT tarbimise kogemusi. Nad tunnistavad, et tegu pole pelgalt hallutsinatsiooni või “rännakuga”, nad räägivad minekust teistesse maailmadesse ja suhtlemisest sealsete asukatega.

Olles paika pannud teoreetilise hüpoteesi, võib idee DMT kasutajate ligipääsust paralleelmaailmale saada uue tähenduse.

 

Avardav dokumentaalfilm: DMT lugu

Soovitame vaadata allolevat köitvat dokumentaalfilmi, mis jutustab DMT ehk nn “vaimu molekuli” loo. Miks on loodus seadnud nii, et ainet, mis viib meid teadvuse teistele, palju avaramatele tasanditele, toodavad pea kõik organismid?

Oma arutluste ja seisukohavõttudega mitme kandi pealt astub üles terve plejaad tunnustatud teadlasi, kelle hulgast leiab nii füüsikuid ja matemaatikuid kui ka psühhiaatreid ja farmakolooge. Miks ei soovi tänapäeva põhivoolu-teadus ja ühiskondlik-poliitiline võim inimese kontakti sisemaailmaga, mida psühhotroopsed ained pakuvad? Miks stigmatiseeriti ja tembeldati ohtlikuks hallutsinogeensete ainete uurimisega tegelev osa teadusest pärast 1970-ndaid?  Isikliku kogemuse pinnalt lahkavad teemat ka DMT teaduskatsetes osalenud vabatahtlikud, šamaanid ja ayahuasca rituaalidel osalenud loomeinimesed.

See vaimu, mateeria, teadvuse ja teaduse kokkupuutealadel rändav film pakub põnevat vaatamist kõigile, kellele on omane esitada küsimusi nii sise- kui ka välismaailma kohta.

 

 

Allikad: Spirit Science and Metaphysics, Wikipedia

Vaata ka: Rahva Raamat 1, 2

 

Foto: spiritscienceandmetaphysics.com

 

Toimetas Liina Liisveld

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt