Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Video: pimenurk ehk miks tasub liikluses ettevaatlik olla

25. november 2013 kell 21:48pimenurkKuna kätte on jõudnud pime aeg ja peagi läheb ka libedaks, räägime tänaõhtuses ajaviiterubriigis tavapäraselt tõsisemal teemal. Nimelt liiklusohutusest, mis on ka üks autotööstuse prioriteetidest. Küljepeeglitest mittenähtav pimeala ehk -nurk on probleem, mida on viimasel ajal hakatud lahendama liiklusvahenditele paigaldatud kaamerate või siis radarseadmete abil, mis tuvastavad “nähtamatusse alasse” jäävad või sinna sisenevad sõidukid.

 

Kahjuks ei ole valdav osa sõidukitest veel vastavate seadmetega varustatud. Kui juba sõiduautogi tahavaatepeeglist ei ole kogu sõidutee nähtav, siis suurte, mitmekümnemeetriste autorongidega, on olukord veelgi keerulisem.

Järgnevas videoklipis näeme, et juhi vaateväljas varjatuks jääv osa on tegelikult hirmuäratavalt suur – eriti suurte rekkade puhul. Olgem liikluses jätkuvalt ettevaatlikud ja tähelepanelikud!

 

 

 

Allikad: Gov.uk, News Center

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Sander Soomaa