Mehaanikateadlane Judy Wood: Kuhu kadusid tornid? I osa

28. aprill 2014 kell 19:28authorMehaanikateaduste doktor Judy Wood on uurinud põhjalikult Maailma Kaubanduskeskuse kompleksi hävimist 2001. aasta 11. septembri rünnakute tagajärjel ja jõudnud veendumusele, et ametlik teooria katastroofist on vale. Alljärgnev artikkel on kokkuvõte tema intervjuust uuele USA uurivale netipõhisele raadiosaatele “Caravan To Midnight”, mis oli eetris 28. märtsil. Avaldame selle kahes osas.

 

Judy Wood on Virginia tehnikainstituudi doktorikraadiga mehaanika ja masinaehituse teadlane, kes on ekspert materjalide pingetaluvus testide, ehitusmehaanika, lõplike elementide meetodi, interferomeetria ja materjaliteaduse alal. Materjaliteadus on interdistsiplinaarne teadusharu, mis kombineerib keemiat, füüsikat ja inseneriteadust. Oma uurimistöös on Wood puutunud kokku erinevate materjalide testimise, komplekssete materjalide süsteemide (complex material systems), fotomehhaanika ja optiliste parameetrite mõõtmisega, tuvastamaks materjalide mõju üksteisele. Wood on masinaehituse ja konstrueerimise õppejõud ja tema kirjutatud artikleid on avaldatud paljudes rahvusvahelistes teadusajakirjades.

Pärast 2001. aasta 11. septembri terrorirünnakuid on Wood rakendanud oma teadmisi ja kogemusi laiaulatusliku uurimistöö läbiviimisse, et selgitada välja, kuidas Maailma Kaubanduskeskuse (World Trade Center, WTC) kompleks New Yorgis hävines. Wood on uurinud üle 40 000 foto, sadu videoklippe ja analüüsinud pealtnägijate tunnistusi rünnakutest. Ta on analüüsinud ka WTC rusude tolmu, seismilisi andmeid ja teisi keskkonnamärke, et mõista, kuidas WTC hooned hävisid. Oma uurimistööle tuginedes on Wood veendunud, et ametlik teooria sellest, mis põhjustas WTC kaksiktornide ja WTC hoone nr 7 hävinemise, on vale.

2007. aastal esitas Wood kaebuse töövõtjate vastu, kelle kaasabil loodi Riikliku Standardite ja Tehnoloogia Instituudi (National Institute of Standards and Technology – NIST) ametlik raport WTC kaksiktornide hävinemise selgituseks, süüdistades neid tahtlikus teadusalases pettuses. 2009. aastal jõudis see kaasus ka USA ülemkohtusse, kus see aga tagasi lükati. Kogu uurimuse avaldas Wood oma raamatus “Where Did The Towers Go?: Evidence Of Directed Free-Energy Technology On 9/11″ (“Kuhu kadusid tornid? Tõestusmaterjalid suunatud vabaenergia tehnoloogia kasutusest 11. septembril”). Lühikokkuvõtet Woodi tööst saab ka näha “Ulmefilmi” 13. osas.

raamat

 

11. septembril 2001 valitses tõeline segadus

Erinevaid teooriad selle kohta, mis 11. septembril tegelikult juhtus, on ääretult palju: WTC rusude tolmust leitud nanotermiidi osakesed, aatomitehnoloogia, holograafilised lennukid; leidub ka tunnistajaid, kes väidavad, et ükski lennuk tegelikult tornidesse ei lennanud. Ametlik teooria väidab, et terroristid suutsid kaaperdada neli reisilennukit, juhtida need kursilt kõrvale ning lennata üle tunni, ilma et ükski hävitaja nende marsruuti oleks sekkunud. Nad suutsid isegi lennata läbi maailma enim turvatud õhuruumi ja sõita sisse Pentagoni. Ja siis näidatakse meile videoid, kuidas lennuk lendas läbi WTC torni ja haihtus sinna sisse. Meile näidatakse videoid, kuidas tornid õhus tolmuks muutuvad, samas kui tornide arhitektid ja ehitajad väidavad, et tornid ehitati teadmisega, et reisilennuk võib sinna sisse sõita. Tornide rajajad on tunnistanud, et tornid olnuks suutelised vastu pidama isegi mitme lennuki sissesõidule, ilma et nad kokku kukuksid.

Tähelepanuväärne on ka see, et BBC teatas, et WTC7 on kokku kukkunud, kuigi samal ajal paistis WTC7 uudistereporteri selja taga endiselt püsti seismas. See oli hullumeelne päev ja väga palju valeinfot levitati kõikjal. On isegi olemas videolõik, kus uudistes öeldakse, et ka One Liberty Plaza on kokku varisenud, kuigi see hoone on püsti tänase päevani. Teatati, et Valge Maja põleb, kogu pealinn põleb, räägiti, et üks lennuk on lennanud ka Empire State Buildingusse – valitses tõeline segadus.

 

Mis siis tegelikult sel päeval juhtus?

Kriminalistikas me peamegi alustama sellest, mis juhtus. Inimesed oletavad, et tornid varisesid kokku. Me teame, et kunagi olid seal tornid ja enam neid seal pole. Kuidas nad sealt ära kadusid, see on juba omaette küsimus. Nad ei põlenud ära ja nad ei kukkunud ka kokku. Enamik neist muutus tolmuks keset taevast. Kui sa tahad midagi kinni mätsida, siis tuleb inimestele esmalt teatada, mis juhtus. Siis leitakse põhjus, mis inimestele kõige lihtsamini sobib, ja öeldakse, et just sellepärast nii juhtus. Nad kasutavad tagurpidi metoodikat.

Meie aga teame, et tornid ei põlenud ära ja nad ei kukkunud ka kokku – nad muutusid tolmuks. Kui nad oleksid kokku varisenud, siis me näeksime tohutut hunnikut riismeid – 110 korrust üksteise otsas.

 

Kus on 110 korrust?kus on 110 korrust

Seda ei juhtunud. Kui nad oleksid kokku kukkunud, oleks kogu Manhattan üle ujutatud, sest oleks hävinud tornide all olevad metrootunnelid ja bassein, mis hoidis kinni Hudsoni jõge. Inimesed ei tea, et WTC tornid olid ehitatud Hudsoni jõe peale, kus oli nende aluskord, mis asus 21 meetrit allpool veepinda. See on bassein, mis ümbritseb jõge, mille peale olid ehitatud tornid. Kui sa kukutad kokku kaks poole miljoni tonnist hoonet, pidanuks see bassein purunema silmapilkselt ja Hudsoni jõgi oleks kogu Manhattani üle ujutanud – seda aga ei juhtunud.

bassein

Selle oleks pidanud registreerima ka seismomeetrid – aga ka seda ei juhtunud. Seismomeetrid ei registreerinud ka WTC7 kokkukukkumist. See on esmane tõestusmaterjal, millest me peame alustama, kui tahame teada saada, mis juhtus. Tolmu oli kõikjal, seda registreeris isegi Rahvusvaheline Kosmosejaam oma videoklippidel. See tolm levis väga kaugele kuni Delaware’ini – Marylandi, Pennsylvaniasse, New Jerseysse jne.

 

Mis põhjustaks nende hoonete tolmuks muutumise varisemise asemel?

Ei tohi ära unustada seda, kui kiiresti need tornid tolmuks muutusid. Maa värises ainult 8 sekundit, kui WTC põhjatorn ära kadus. Kui sa kasutad konkreetseid termineid, kirjeldamaks miskit, siis su aju lepib sellega ja tihtipeale ei näe sa enam oma silmadega, et tegelikult toimus midagi muud. Kui sa nimetad miskit suitsuks, siis oletad automaatselt, et selle põhjustas tulekahju. Seega, mina nimetaksin seda WTC suitsu pigem vingutossuks. Vaakumis kuluks umbes 9 sekundit, et visata piljardipall WTC katuselt alla. Seega, kuidas on võimalik, et maa värises ainult 8 sekundit, kui tornid ära kadusid? Maavärina puhul registreerib seismomeeter kolme erinevat sorti signaale – pinnalaineid ja veel kahte signaali, mis liigub läbi maapinna: P-lained ja S-lained. Esmalt tuleb P-laine ja kõige lõpuks S-laine, sest see liigub kõige aeglasemalt. Nende lainete analüüsiga saame teada, kui kaugel oli epitsenter. 11. septembril ei tuvastanud seismomeetrid P-ega ka S-laineid, ainult pinnalaineid. See on tõestus, et hooned ei prantsatanud maha. Kui sa lööd haamriga vastu kivi, siis tekib nagu helihark, mis kõlab läbi kivi. Seismomeeter, mis oleks teisel pool kivi, registreeriks selle kohe.

Mida tähendab pinnalaine? Kui näiteks King Kong tuleks ja tõstaks need tornid maast õhku, siis ta vabastaks maa surve alt, mille põhjustas tornide mass. See on nagu siis, kui tõused hommikul voodist, siis madrats taastab oma kuju, sest su raskus on selle pealt kadunud. See oli ka ainus signaal, mille seismomeetrid registreerisid. Ja kuna tornid olid ehitatud spetsiaalse basseini peale, siis olnuks veel eriti lihtne sealt laineid tuvastada. Me peame endiselt uurima, mis juhtus.

Inimestel on kõige raskem aru saada sellest, mis juhtus. Seda on raske mõista, kui sul puudub taustainfo ja tõestusmaterjalid. Kuna kõik muutus tolmuks, siis me leiame tolmu seest erinevaid materjale: terast, alumiiniumi, rauda, puitu… See nimekiri on lõputu.

Me peame vaatama destruktiivset mehhanismi ja siis liikuma edasi. Mis oli destruktiivne mehhanism? See ei olnud kuumus, mis selle põhjustas. Hooned muutusid tolmuks, see tolm langes alla, siis tõusis tagasi õhku ja kattis kogu Manhattani. See tolm ei oleks saanud langeda esmalt alla, kui see oli niivõrd kerge, et pärast tagasi õhku tõusta. See viitab sellele, et tolm jätkas lagunemist üha väiksemateks osakesteks. See tolm muutus sada korda väiksemaks, kui on punane verelible.

World Trade Center attack - WTC Retrospective

 

Kes ja kuidas seda tolmu niimoodi mõõtis?

On läbi viidud erinevaid mõõtmisi ja kõik need erinevad analüüsid tolmust on mu raamatus välja toodud. Kui me vaatame WTC platsi pärast juhtunut, siis näeme, et see on väga hägune, miski põhjustab seda uduvinet. See on tolm, mis tekib dematerialiseeruvatest rusudest. Kui vaatame destruktiivset mehhanismi, siis selleks saab olla kineetiline energia, termiline energia või miskit muud.

Kineetiline energia tekib siis, kui näiteks lööd haamriga või kui pomm plahvatab ja miskit lendab õhku; kui midagi liigub ja puutub millegagi kokku. Näiteks raketi tulistamine, aga ka gravitatsiooniline kokkukukkumine või süütelaengutega hoone hävitamine on näited kineetilisest energiast. Aga ükski süütelaeng ei tekita niivõrd pisikesi osakesi kui need, mida me nägime 11. septembril.

Termiline energia tähendab palju kuumust, kuid hooned ei hõõgunud kuumusest. Lisaks näeme me piltidelt ja videotest väga palju põlemata paberit. Kuidas saab nii olla, kui väidetavalt oli tegu tohutu kuumusega?

Kõige kummalisem on see, et ühe hoone B-trepikojas oli 14 inimest tornide hävinemise ajal seal lõksus. Nad olid veendunud, et hukkuvad seal. Aga kui tolmuvine selgines, nägid nad enda kohal taevast ning ronisid ise välja. Nad ei hukkunud kuumuse käes ja nad ei jäänud ka varingu alla.

Öeldakse, et torni riismed langesid kõik keldrisse, aga see pole ju võimalik, kui vahepeale jäid need inimesed, kes ellu jäid. See tähendab, et tornid kadusid nende kohalt ära. 110 korrust kadusid nende pealt ära. Lisaks WTC hoone nr 3, millest eriti ei räägita, ka see kadus suuremas osas ära. See oli 22-korruseline hoone ehk torn. On teada juhtum ühest advokaadist, kes töötas WTC hoone nr 3 viimasel korrusel. Tal kästi hoonest lahkuda, kuid ta keeldus, sest ta töötas olulise kaasuse kallal. Kui teine torn kadus, tulid tuletõrjujad seda meest välja tooma. Tuletõrjuja rääkis hiljem, et kui ta oli 22. korrusel, siis ühel hetkel kadus pool hoonest lihtsalt ära.

 

Mis mõttes kadus ära? Kas lihtsalt haihtus?

No need olid tema sõnad, nad mõlemad jooksid hoonest välja pärast teise torni hävinemist. Ja peale seda kadus ka ülejäänud hoonest nr 3 ja nad nägid enda kohal taevast. See jutt sarnaneb nende inimeste omaga, kes olid lõksus B-trepikojas WTC-s. Tuleb arvestada sellega, et need olid tavalised inimesed, kes polnud teadlased ja nad kirjeldavad sündmust nii, nagu oskavad. Lisaks see tuntud videolõik FEMA (Federal Emergency Management Agency – Föderaalne Kriisihaldamise Agentuur) töötajaga, kes rääkis, et nende terasäärtega saapad sulavad kahe tunni jooksul ära, sest jube kuum oli – ta teeb oletusi. Ta ei mõõtnud temperatuuri termomeetriga. Kui mu terasahi sulab, siis kalkun, mis seal sees küpseb, on juba ammu valmis. Seega, kuidas said päästetöötajad seal olla nii, et nende terasest saapad sulasid, aga nende endi jalad seal sees ei kõrbenud? Jätame selle nüansi meelde. Seega, me välistame kineetilise ja termilise energia. Lisaks kõikvõimalikud meile teadaolevad relvad ja loodusjõud tuleb välistada.

Vaatame, millised tõestusmaterjalid meile on teada destruktiivsest mehhanismist. Tuumapommide ja termiidi kasutus tekitab väga palju kuumust, aga miks seda tol päeval ei registreeritud? Mul hakkab alati kõrvus kõlama vana Manfred Manni laul “Blinded By The Light”, kui inimesed räägivad mulle termiidist või tuumapommidest, sest me ei näinud, et tornid oleksid hõõgunud või põlenud. Millest termiit üldse koosneb? Termiit on alumiiniumi ja raudoksiidi kõrgel temperatuuril väga reageerimisvõimeline pulbriline segu, mille põlemisel eraldub palju soojust.

Kui võtta teraskonstruktsioonhoone, mida ümbritseb alumiiniumkarkass, ja muuta see pulbriks ning võtta selle molekulid lahti, siis mida me sealt leiame? Termiidi peamised koostisosad. Sama hästi võiks öelda, et šokolaadiküpsised hävitasid hoone, sest tolmu seest leiti ka jahu, šokolaadi ja suhkrut. See, et sa leiad tolmu seest neid aineid, ei tähenda, et need ained põhjustasid tornide hävingu. Kõik, mis hoonetes leidus, muutus tolmuks.

Sa võid näidata igasuguseid aineid, mis tolmu sees leidub, aga sellest pole mingit kasu, sest sa pead näitama ka destruktiivset mehhanismi.

 

Mida veidrat sa veel avastanud oled seoses 11. septembril toimunuga?

Väga palju kasutuskõlbmatuid autosid. Ma ei ütle, et need on põlenud, sest me ei tea, mis nendega juhtus. Nad näevad välja, nagu oleksid rösterist läbi käinud. Neid ei saa enam parandada, need on kasutuskõlbmatud. Eriti imelikud olid hävinenud autod, mille keskel on ringikujuline laik, mis polnud üldse kahjustada saanud. Tuli ei tekita sellist efekti, et mingi osa on põlenud ja teine osa on täiesti puhas ja rikkumata.

See pani mind mõtlema interferentsi peale. Interferents on füüsikaline nähtus, kus kahe laine liitumisel saadakse uus laine, mille amplituud on suurem või väiksem. Oma kogemuste põhjal interferomeetrias tean, et sul võib olla üks komponent, millel pole mingit efekti, võtad teise komponendi, millel samuti pole justkui mingit efekti, aga kui neid omavahel segada, sünnib soovitud tulemus.

Mis mind aga kõige rohkem imestama pani, on kaader lõunatorni tipust, kui torn hävineb.

wtc 2 tipp

Torni tipp vajub viltu, siis aga vajumine peatub ning torn kaldub isegi veidi tagasi. See rikub impulsimomendi jäävuse seadust, sest kui kamakas hakkab ümber kukkuma, siis ta ei jää keset kukkumist seisma. Küll aga ei rikuta impulsimomendi jäävuse seadust, kui kõik see, mis on kamaka sees, muutub pisikesteks osakesteks ja nad ei ole enam üks tükk. Sisu muutub tolmuks , sellepärast jääb impulsimomendi jäävuse seadus kehtima. See on üks tõestus, et hoone muutus tolmuks.

Teiseks, inimesed kipuvad unustama, et need hooned olid 110-korruselised, üle 400 meetri kõrgused. Kineetiline energia saab tekitada pulbristumist, kui sa midagi keedad ülikõrgel temperatuuril, tekib aurustumine. Aga siin ei juhtunud kumbagi, seega vajame me uut terminit, kirjeldamaks, mis hoonetega toimub – tolmuks muutuma ehk tolmustuma.

Kui 110 korrust kukuks üksteise järel kokku ja kõik, mis on korruste vahel, pritsiks ülikiirel hooga välja, peaksid kõrvalolevad hooned olema kõik täiesti sõelapõhjad. Sest tuletame meelde, hooned hävinesid kiiremini, kui on vabalangemise kiirus. WTC hoone nr 7 kõrval oli postkontor ja nende vahele jäi kolmerealine tänav. See postkontor jäi terveks.

Läheme korra tagasi hävinenud autode juurde. Patric Connelly oli päästetööline, kes jooksis hoonesse nr 7 peitu, kui üks torn hävines. Ja kui ta välja tagasi läks, oli tolm juba tõusnud tagasi õhku nii, et see blokeeris täielikult päikest. Kõik oli kottpime. “Aga jumal tänatud, et autod lõid särama, nüüd oli mul võimalik näha, kuhu liigun,” kirjeldas ta hiljem. Esmaabitöötaja Patricia Ondrovic ütles, et tema jakk läks justkui põlema ja ta kasutas oma jakki kui taskulampi. Jakk näis põlevat, aga see ei tekitanud kuumust ega ka talle põletushaavu. Selliseid veidrad põlenguid oli tol päeval palju. Inimesed oletavad, et kui midagi särab, siis on see ilmselt kuum. On olemas hõõglamp ja luminofoorlamp, üks on kuum, aga teine mitte, samas mõlemad tekitavad valgust. Seega, kuumad asjad hõõguvad, aga kõik mis hõõgub, ei ole kuum. Need veidrad tulekahjud autodega võisid osaliselt olla ka tavalised tulekahjud, aga mitte tingimata kogu aeg.

 autod1

autod2

Ühel autol oli akna ümber olev vooder täiesti terve, aga auto kere ise täielikult ära kärsanud. Üks auto oli seest täiesti ära põlenud ja pooleldi väljast samuti, aga teine pool paistis tuttuus nagu vahatatud otse pesulast. Paistab, et uste ümber olev tihend peatas selle tulekahju mitmel autol. Mõned autod olid enam kui 400 meetri kaugusel WTC platsist, aga samas piirkonnas jäid täiesti terveks liiklusmärgid, postkastid, inimesed jne.

Patric Connelly ütles, et autod läksid nii eredaks, et ta nägi jälle liikuda, see tähendab, et need autod süttisid pärast seda, kui torn hävines.

Üks mees, kes töötas põhjatorni 27. korrusel, ütles, et ta otsustas jätta oma töö pooleli ja minna koju, kui häired hakkasid. Ta jalutas hoonest välja, vaatas üles, nägi suitsu, kõik tundus olevat kontrolli all ja liikus otse praami suunas, mis oli vaid mõnesaja meetri kaugusel WTC tornist. Seal tuli talle vastu keegi, kes tundus olevat juhmistunud, sest ta olevat öelnud, et teine torn just kukkus kokku. Ta pidas teda juhmiks, sest ta oli äsja mööda jalutanud WTC teisest tornist ja see seisis ilusti püsti. Tema ja teise torni vahele jäid ainult mõned üksikud hooned, aga ta ei kuulnud ega tajunud maad rappuvat, kui 400 meetri kõrgune torn kokku varises… Sellepärast pidas seda inimest juhmiks. Seega, ta läks praamile ja kui praam oli juba kaugemale sõitnud, siis nad nägid, et ainult üks torn on alles. Sellepärast polnudki tunda ega kuulda miskit, sest torn muutus tolmuks.

 

Milline seadeldis või milline energia suudab siis niivõrd suured hooned muuta tolmuks ainult mõne sekundiga?

Meil on terve tänava jagu ärakõrbenud autosid, samas olid teisel tänaval kõik autod terved. Lisaks olid vahetus läheduses olevas parklas samuti kõik autod ära kõrbenud. On ka teateid politseiautodes plahvatanud padrunitest. Me teame, et päästetöötajate terasäärtega saapad hakkasid sulama, aga jalad saabaste sees jäid terveks. On teateid ka seletamatust hõljumisest, fotograaf David Handschuh kirjeldab, et miski tõstis ta õhku ja lennutas teda terve kvartali jagu edasi, selliseid teateid on paljudelt inimestelt.

Seega, meil on tõendeid elektrilisest komponendist, magnetilisest komponendist ja gravitatsioonilisest komponendist. Mina ei aja taga ega näita näpuga nende suunas, kes selle korraldasid. Minu meelest on palju olulisem tõsiasi, et selline tehnoloogia eksisteerib. Sest kui me kõrvaldaks ühed korraldajad, siis kindlasti leiduks uusi korraldajaid. Meil on palju tõestusmaterjali, mis kinnitavad tolmustumist ilma suure kuumuseta ja ilma kineetilise energiata. Kasutan terminit suunatud energia, sest seda energiat juhiti, et ta käituks teistmoodi kui tavaliselt. See on kui mateeria seoseenergia – aatomid mitte ei tõmbu üksteisele ligi, vaid tõukuvad üksteisest eemale. Lisaks suunati seda kõike kindlate geograafiliste koordinaatide järgi. Pomm plahvatab igas suunas, aga see energia siin liikus ainult teatud suunas.

 

Järgneb.

 

Allikad ja lisamaterjalid: Caravan to Midnight, Dr Judy Wood, Where Did The Towers Go, Ulmefilm, Hutchinson Effect

Vaata/kuula ka Dr Judy Woodi loengut.

 

Küsitles John B. Wells

Toimetas Hando Tõnumaa