Toeta Telegrami!

Telegram hindab üle kõige inimese vabadust ise valida, millist informatsiooni ta lugeda tahab ja meil on väga hea meel, et oleme saanud seda vabadust juba üle kolme aasta pakkuda.

Vajame lugejate toetust, et ka käesoleval aastal tegusalt edasi toimetada. Sinu ühekordne panus - 10 eurot - on ettemaks terve aastatäie sõltumatu, põneva ja kasuliku info eest. Telegrami lugeja vabatahtliku aastamaksu tegemiseks vajaliku info leiad siit.

Igale toetajale kingitus!

NB! Armas püsitoetaja, kuna tegutseme nüüd MTÜ-na, on toetuse konto number muutunud!

Neljapäeval saab Tallinnas tasuta vaadata dokfilmi “Tõde vähist”

22. märts 2017 kell 20:23cancer_chemotherapy-1200x800Sel neljapäeval, 23. märtsil kell 18-20 näidatakse Rahvusraamatukogu suures saalis 9-osalise dokumentaalsarja “Tõde vähist” esimest osa, mis pakub vaatajatele alternatiivse vaate vähiravile ja sellega seotud teravatele teemadele. Linastus on eestikeelsete subtiitritega.

 

Toitumisspetsialisti ja ise vähi seljatanud Ty Bollingeri loodud ja meedias vastuolulisi reaktsioone tekitanud dokumentaalsari toob vaatajateni avastused alternatiivsetest vähiravi meetoditest erinevatelt maailma arstidelt ja teadlastelt: millised on vähi juurpõhjused ja kuidas tervendada vähki looduslike vahenditega.

Samuti lahatakse filmis, miks farmaatsiatööstusekeskne meditsiin on vähiravis (keemiaravi, kiiritus, lõikus, hormoonravi) kui mitte päris läbi kukkunud, siis vähemalt mitte piisavalt edukas – vaatamata hiigelsummadele, mida on kulutatud vähiravimi otsimisele. See on filmitegijate sõnul ka põhjuseks, miks see haigus nii kardetud on. Vähk on võtnud epideemia mõõtmed – Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel tõuseb lähidekaadidel vähki haigestumine tõenäoliselt kuni 70%.

“Tõde vähist” sarja esimene osa keskendub infole, mida arstidelt ja ametlikest kanalitest ei kuule: vähiravi ja farmaatsiatööstuse ajalugu, keemiaravi tagamaad ja rahastusskeemid ning alternatiivsed vähiravi viisid, mida rahva eest saladuses hoitakse. Teistes osades räägitakse näiteks GMO-dest, vaktsiinidest ja kanepiravist.

“See on elusid päästev ja väestav informatsiooon selleks, et me oleks informeeritud ja oskaks valida, juhul kui me ise või meie lähedane peaks kardetud diagnoosi saama. Vähk ei ole ravimatu kui mõista, mis on vähi juurpõhjused ning need kõrvaldada. Kui kõrvaldada põhjus, siis ei saa olla tagajärge. See on loodusseadus, ja kehtib alati,” kirjeldavad sarja olemust filmi maaletoojad.

 

Allikad: Filmiõhtu Facebooki leht, Alkeemia, Cancer Tutor

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Sander Soomaa