Legendaarne motivatsioonikoolitaja Robin Sharma esineb Eesti suurimal seminaril

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2019 kell 12:07



Edu Akadeemia toob sel sügisel, 5. novembril JCI maailmakonverentsi raames Eesti suurimale seminarile legendaarse koolitaja ja menukirjaniku Robin Sharma, kelle raamatuid on müüdud miljoneid. Kanadalane Robin Sharma on õppinud õigusteaduseid ja teeninud advokaadileiba. See tähendab automaatselt, et kõik, mida ta räägib, on loogiline. Ja et tema jutt on šarmantne, sest Põhja-Ameerika kohtusaalides pole muidu lööki. Aga Sharma ei vaevanud ennast kohtupidamisega kaua, vaid kirjutas hoopis raamatu “Lugu mungast, kes müüs maha oma Ferrari”. Aastaks 2013 oli seda müüdud juba üle 3 miljoni eksemplari. Hiljem läks arvepidamine sassi. Liiatigi kirjutas Sharma Ferrarita munga eneseabiraamatuid järjest juurde.

 

Põhimõtteliselt on Sharma liidrite liider. Juhtide juhtija. Või kuidas teisiti nimetada meest, kelle teadmisi ammutavad nii rokkstaarid kui ka ettevõtlusmiljardärid? Tema juhtimismeetodeid kasutavad NASA ja Coca-Cola, Nike ja Microsoft, Starbucksist rääkimata. Ja varsti kuulute nende hulka võib-olla ka teie.

Edu Akadeemia juht Roland Tokko korraldas 27. oktoobril Saku suurhallis suurejoonelise jõukusefoorumi Robert Kiyosakiga. Menuraamatu “12 asja, mida koolis ei õpetatud, aga mida kõik peaksid teadma“ autor Tokko sõnab, et järgmine seminar saab olema uus tase, ka osalejatearvu mõistes.

“Tänaseks julgen öelda, et me korraldame Eesti suurimat seminari, mida on üldse kunagi tehtud. Samal ajal, 4.-8. novembrini toimub Eestis JCI maailmakonverents ja Eestisse on tulemas 4000-5000 inimest. Sealt tuleb meie üritusele 3000 inimest. Meie eesmärk on juurde tuua veel 3000. Eelregistreerimise kaudu on soovijaid on juba üle 2100. Piletimüügi ajaks, mis algab 3. aprillil, on sündmusele soovijaid juba rohkem kui 100 riigist, nii et on suur tõenäosus ühe nädalaga piletid välja müüa,“ ütleb Tokko.

 

Roland, te olite üks tavaline noormees, kellel olid suured unistused. Ühel hetkel võtsite ette Saku suurhallis ürituse korraldamise. Enamik inimesi ei kujuta ettegi, et võiks seal suurürituse korraldada. Kust teil selline julgus tuli?

Ma alustasin muusikaüritustest. 2011. aastal tuli idee teha suurüritus lauluväljakul. Pingutasime suure tiimiga, aga lõpetasime miinusega. See pani mind otsima võimalusi sellest välja saada. Paari aastaga mul see õnnestus läbi tutvuste ja töötegemise. Väiksed probleemid muutusid minu jaoks tühiseks. See andis julguse asju suurelt ette võtta. Kui koolitusi hakkasime tegema, alustasime ka väikselt. Erinevus oli see, et need väiksed sündmused olid edukad. Kui saime võimaluse tuua suur nimi Eestisse ja kaasasime oma ala professionaalid, siis uskusime, et suudame selle ära teha.

 

Kuidas te selle hirmu ületasite?

Hakkasin pärast lauluväljaku probleemi otsima lahendusi ja sain aru, et sellest on võimalik välja saada. Olen näinud ka teisi inimesi, kellel on olnud probleeme ja nad on nendest välja tulnud. Väga oluline oli see, et meil olid ümber inimesed, kes olid kinnisvaras ja mujal edukalt tegutsenud. Lauluväljaku üritust korraldades meil neid inimesi kõrval ei olnud ja arvasime, et oleme ise piisavalt targad.
Kui Saku suurhalli sündmuse piletid olid müüki minemas, siis pelgasin, et kas üldse ostetakse neid. Meil oli vaja vähemalt paar tuhat piletit müüa. Võtsin ühendust koolitajaga, kes on Eestis korduvalt käinud. Tema ütles: “Roland, pane silmad kinni ja kujuta ette, et oled seal üritusel ja sul on 3000 inimest saalis. Need inimesed on rõõmsad, õnnelikud ja plaksutavad. See üritus toimib.“ Ma tegingi seda ja see andis ka esimese rahutunde. Müüsime paari päevaga 900 piletit. See andis enesekindlust. Üks asi on toetavad inimesed ja teine õiged inimesed, kes annavad usu ja teadmise, kuidas neid asju teha.

 

Lõpuks oli saal täis ja esineja kohal. Kõik sujus, teil oli hea meeskond ja teil endal õhtujuhina hea olla. Ühel hetkel vaatasite pilte sellest sündmusest ja mõtlesite: “Mida me ära tegime!“?

Jah, nii see oli. Meil pidi tegelikult olema teine õhtujuht. Kaks nädalat enne üritust saime temaga kokku ja ta arvas, et seda peaksin siiski tegema mina. Olin seni esinenud  paarisaja inimese ees. Nüüd pidin astuma 2500 ette ja tegema seda inglise keeles. See oli suur samm, kuid otsustasin selle ära teha. Päev varem läksin suurhalli ja nägin 2500 tühja kohta. Mul polnud mingit hirmu, kuigi olin tegemas midagi, mis on väljaspool minu mugavusstsooni. Mõtlesin, et äkki on see halb enne. See läks tegelikult paremini, kui oskasin oodata. Inimesed olid rõõmsad ja plaksutasid.

Halb oli see, et olin terve ürituse lava taga ega näinud ise, mis seal toimus. Ma ei näinud, milline see lava välja näeb ja milline on see sündmus. Tegelesin esinejate lavale saatmise ja muude asjadega. Kui neid pilte nägin, olin hämmastunud. Mõtlesin, et kas see tõesti oli meie üritus. Kõik läks laitmatult, produktsioonitiim oli tasemel. See oli meie esimene suurüritus. Olen käinud kogu maailmas erinevatel suurtel üritustel ja saan öelda, et meie üritus oli üks parimatest, mida näinud olen.

 

Paljud korraldajad on aru saanud, et koolitused liiguvad tänapäeval videotesse, paljud inimesed enam koolitustel ei käi, ometi olete suutnud korraldada tuhandete inimestega seminari. Mis on teie edu võti?

Väga suur osa seminare ei sisalda seda, mis meid kõnetaks, vaid ainult seda, et me saame lihtsalt midagi praktilist. Meie eesmärk on tuua välja inimeste tegelik potentsiaal. See kutsubki inimesi meie koolitustele. Me näeme, et meil on inimesi nimekirjas järjest rohkem ja see annabki lükke korraldada järjest suuremaid sündmusi.

Meie põhiväärtus on tuua kõnelema parimaid, kes teavad, kuidas neid teadmisi parimal viisil edasi anda. Inimesed saavad meilt reaalseid tulemusi ja teadmisi, lisaks väärtuslikke kontakte. Kui me anname inimestele seda, mis nende elu päriselt muudab, siis see kõnetabki inimesi. Laivis olemise võlu on see, kui sul on head esinejad, siis see on kordades võimsam kui netis. Tundub, et oleme siiani hästi teinud.

 

Rohkem infot Robin Sharma seminari kohta: Facebook

Fotod: erakogu, Milla Kuhto

 

Toimetas Monika Kuzmina / GoodNews



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt